Xiaomi Mi 11 Pro i Ultra z najlepszymi matrycami Samsunga. Premiera jeszcze w marcu?

Choć smartfon Xiaomi Mi 11 jest już dostępny w sprzedaży, wciąż czekamy na jego potężniejszych braci – Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra. Jak mówią pogłoski, czas oczekiwania już wkrótce dobiegnie końca, a coś specjalnego znajdą dla siebie zwłaszcza entuzjaści mobilnej fotografii.

Reklama

Xiaomi Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra – to kiedy ta premiera?

O potencjalnej dacie premiery najmocniejszych smartfonów Xiaomi, jakie trafią do sprzedaży w ciągu najbliższych kilku miesięcy, spekuluje się już od dawna. Właściwie od momentu premiery Xiaomi Mi 11 nie milkną pogłoski o tym, kiedy kolejne modele z tej serii trafią na rynek. Jak przekonują kolejne źródła, stanie się to już niedługo.

Zgodnie z zapowiedziami, które w ostatnim czasie pojawiły się w sieci, premiera Xiaomi Mi 11 Pro i Xiaomi Mi 11 Ultra odbędzie się już za kilkanaście dni, a konkretnie 30 marca o godzinie 12:00 (19:00 czasu miejscowego). Świadczy o tym opublikowana grafika zapowiadająca prezentację:

Xiaomi Mi 11 Pro premiera
fot. via inews.qq.com

Opublikowana grafika potwierdza, że topowe modele Xiaomi będą wyposażone w dodatkowy wyświetlacz, umieszczony wewnątrz dużej wyspy na aparaty. Ta musi być naprawdę potężna z uwagi na zastosowany aparat główny, z największą matrycą na rynku. Będzie to nowa konstrukcja firmy Samsung.

Xiaomi Mi 11 Pro z matrycą Samsung ISOCELL GN2

Jak donoszą analitycy, Xiaomi, w aparatach głównych Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra, zdecydowało się na zastosowanie najnowszych matryc firmy Samsung: ISOCELL GN2. To największa spośród obecnie dostępnych matryc do smartfonów, o przekątnej 1/1,12 cala, z pikselami w rozmiarze 1,4 µm. Matryca ma rozdzielczość 50 megapikseli (z możliwością upscallingu do 100 megapikseli). Została wyposażona w najnowszy autofokus PDAF autorstwa Samsunga, nazwany Dual Pixel Pro.

O tym, czy dzięki temu Xiaomi Mi 11 Pro i Xiaomi Mi 11 Ultra okażą się wybitnymi smartfonami do fotografii mobilnej, przekonamy się jak tylko ujrzymy pierwsze zdjęcia wykonane przez testerów.