(fot. pixabay.com)

WhatsApp planuje zwiększyć limity dla połączeń grupowych

Popularny komunikator WhatsApp może niebawem zapewnić rozmowy audio i wideo, które obsłużą większą liczbę użytkowników.

Reklama

WhatsApp wkrótce z nowymi limitami

Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, znacznie częściej korzystamy z komunikatorów. Twórcy starają się to wykorzystać i wprowadzają nowe funkcje, których zadaniem jest zatrzymanie obecnych użytkowników, jak i przyciągnięcie nowych. Przykładowo, Microsoft wydał Skype Meet Now, czyli alternatywę dla Zooma, a Facebook udostępnił zupełnie nową aplikację dla właścicieli Apple Watchy.

Reklama

Zespół odpowiedzialny za rozwój WhatsAppa nie zamierza zwlekać i już testuje usprawnione połączenia grupowe. Serwis WABetaInfo, specjalizujący się w prześwietlaniu WhatsAppa, odkrył bowiem w wersji beta wskazówki zapowiadające zwiększenie limitów dla rozmów audio i wideo.

Komunikator Instagrama wreszcie dostępny w przeglądarce

Należy zauważyć, że obecnie komunikator pod względem połączeń grupowych nie wypada zbyt dobrze na tle konkurencyjnych produktów. WhatsApp umożliwia prowadzenie rozmowy dla maksymalnie czterech użytkowników, czyli mniej niż Facebook Messenger, Viber, Skype czy nawet Apple FaceTime.

Nie jest jasne, jakie dokładnie będą nowe limity. Niewykluczone, że wzorem Messengera maksymalna liczba osób wzrośnie do sześciu. Pojawiają się również głosy, że WhatsApp obsłuży jeszcze więcej użytkowników – np. dziesięciu lub dwunastu. Niestety, na szczegóły musimy trochę poczekać.

Nowość powinna szczególnie teraz, podczas pandemii koronawirusa, spodobać się użytkownikom WhatsAppa. Jeśli zmienione limity okażą się zadowalające, to nie będą musieli oni sięgać po inny komunikator. Warto dodać, że twórcy mają o kogo walczyć – obecnie z WhatsAppa korzysta ponad 2 mld użytkowników. Trzeba przyznać, że to naprawdę imponujący wynik.

WhatsApp – pozostałe nowości

Osoby preferujące WhatsAppa nie mogą ostatnio narzekać na nudę. Komunikator wreszcie otrzymał ciemny motyw oraz wprowadzono ograniczenia w przekazywaniu wiadomości, aby walczyć z fałszywymi informacjami. Ponadto, twórcy pracują nad lepszym zabezpieczeniem kopii zapasowych trzymanych w chmurach, a także niebawem powinna pojawić się możliwość korzystania z jednego konta na kilku smartfonach.

Mimo iż WhatsApp zgromadził ogromną liczbę zadowolonych użytkowników i jest intensywnie rozwijany, to nie brakuje wokół niego kontrowersji. Pawieł Durow, twórca Telegrama, twierdzi, że ten komunikator nie jest zbyt bezpieczny i zaleca korzystanie ze swojego produktu.

Polecamy również:

Jakie są limity liczby uczestników grupowych połączeń wideo w popularnych komunikatorach?

źródło: 9to5Google, WABetaInfo