(fot. Instagram)

Komunikator Instagrama wreszcie dostępny w przeglądarce

Często korzystasz z wiadomości bezpośrednich na Instagramie? Teraz nie musisz sięgać po mobilną aplikację, aby porozmawiać ze znajomymi.

Instagram w przeglądarce coraz bardziej rozbudowany

Facebook, po przejęciu Instagrama, postanowił rozwinąć webową wersję tego serwisu społecznościowego. W założeniach, powinna ona zapewniać użytkownikom dostęp do wybranych funkcji, bez konieczności korzystania z aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

Instagram, który dostępny jest w przeglądarce internetowej, niezależnie czy komputer działa pod kontrolą Windowsa, macOS czy Linuksa, nie jest rozwiązaniem idealnym. Owszem, możemy przeglądać zdjęcia, dawać serduszka, pisać komentarze i mieć podgląd powiadomień, ale wciąż odstaje on od mobilnej aplikacji znanej z Androida i iOS. Na szczęście, powoli zaczyna się to zmieniać.

Instagram Direct na komputerze

Po okresie testów przeprowadzonych na niewielkiej grupie osób, twórcy Instagrama w końcu zdecydowali się wprowadzić kolejną funkcję z mobilnej aplikacji na desktopy. Od teraz wszyscy użytkownicy serwisu społecznościowego mogą korzystać z komunikatora bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

Na górnym pasku, obok wbudowanej wyszukiwarki i zestawu już dostępnych przycisków, pojawił się nowy przycisk prowadzący do ekranu komunikatora. Podobnie jak w mobilnej aplikacji, otrzymujemy listę ostatnich rozmów, a także opcję rozpoczęcia nowej, prywatnej konwersacji lub czatu grupowego. Rozmowę rozpoczniemy również wchodząc na profil innego użytkownika.

Komunikator w przeglądarce pozwala na wysyłanie zwykłych wiadomości tekstowych, dodawanie emoji, udostępnienia zdjęć i filmów zapisanych lokalnie na komputerze, a także reagowanie za pomocą serduszka.

Nowość powinna spodobać się szczególnie osobom, które często korzystają z wiadomości bezpośrednich na Instagramie. Nawet najlepsze klawiatury programowane dostępne na Androida czy iOS nigdy nie zapewnią wygody i sprawności wprowadzenia tekstu za pomocą fizycznej klawiatury komputera. Odpisanie na liczne wiadomości czy przeprowadzenie dłużej rozmowy powinno więc teraz być odczuwalnie przyjemniejsze.

Wprowadzenie Instagram Direct na desktopy może być częścią ambitnego planu Marka Zuckerberga. Dyrektor generalny Facebooka w zeszłym roku zapowiedział, że firma zamierza zintegrować Messengera, WhatsAppa i Instagrama. Dzięki czemu, będziemy mogli wymieniać wiadomości ze znajomymi, niezależnie z jakiego komunikatora korzystamy. Najpewniej będzie to dotyczyło również webowych wersji aplikacji – w końcu wszystkie trzy komunikatory są już dostępne z poziomu przeglądarki internetowej.

Polecamy również:

Instagram testuje funkcję autodestrukcji wiadomości

źródło: The Verge