whatsapp
(fot. pixabay.com)

WhatsApp pozwoli na korzystanie z jednego konta na kilku smartfonach

Korzystanie z WhatsAppa na kilku urządzeniach nie jest zbyt wygodne. Wkrótce ma to się jednak zmienić.

Ograniczenia WhatsAppa

Na stronie pomocy WhatsAppa przeczytamy, że konto użytkownika może być zweryfikowane tylko jednym numerem telefonu na jednym urządzeniu. Oznacza to, że nie można równocześnie korzystać z komunikatora na dwóch smartfonach czy smartfonie i tablecie.

WhatsApp pracuje nad zabezpieczeniem kopii zapasowych

Jeśli chcemy zmienić urządzenie, to trzeba się na nim ponownie zalogować. Należy jednak pamiętać, że może tutaj pojawić się dość poważny problem. WhatsApp informuje, że częste przełączanie się między różnymi urządzeniami może doprowadzić do zablokowania konta i wówczas weryfikacja nie będzie możliwa.

Owszem, z WhatsAppa skorzystamy jednocześnie na smartfonie i komputerze przez webową wersję komunikatora lub aplikację. To jedyna możliwość zalogowania się na jedno konto na dwóch różnych urządzeniach. Podobnie jak w przypadku smartfonów, nie ma opcji jednoczesnego używania komunikatora na kilku komputerach.

WhatsApp pracuje nad zniesieniem ograniczeń

Serwis WABetaInfo w najnowszej testowej wersji WhatsAppa odkrył wzmianki zapowiadające możliwość używania jednego konta na kilku różnych smartfonach i tabletach. Pierwsze informacje pojawiły się już w listopadzie zeszłego roku, ale teraz udało się wywołać komunikaty świadczące, że twórcy WhatsAppa faktycznie pracują nad takim rozwiązaniem.

Co ciekawe, podczas zmiany urządzenia w oknie rozmowy pojawia się odpowiedni komunikat widoczny dla wszystkich członków konwersacji. Wyświetlany jest on, ponieważ zmieniają się klucze szyfrowania.

Nie jest jeszcze jasne, na jakich zasadach będzie działać przełączanie się między urządzeniami. Niewykluczone, że mimo wszystko na całość będą nałożone pewne ograniczenia, przykładowo dotyczące maksymalnej liczby sparowanych sprzętów.

Nie wiemy, kiedy nowość pojawi się u wszystkich użytkowników stabilnego wersji komunikatora. Obecnie rozwiązanie jest na wczesnym etapie rozwoju. Pozostaje więc mieć nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. W końcu wiele osób chciałoby mieć wygodną możliwość przełączenia się i kontynuowania rozmowy między dwoma smartfonami czy między smartfonem a tabletem.

Według WABetaInfo, funkcja ma trafić zarówno na sprzęt działający pod kontrolą Androida, jak i na urządzenia z iOS.

Polecamy również:

Jakie są limity liczby uczestników grupowych połączeń wideo w popularnych komunikatorach?

źródło: 9to5Google, WABetaInfo