smartwatch samsung galaxy watch ultra black czarny
Samsung Galaxy Watch Ultra (źródło: Weibo)

Smartwatch Samsung Galaxy Watch Ultra będzie drogi, ale i tak tańszy niż Apple Watch Ultra

Przez pięć lat dopisek Ultra był zarezerwowany dla topowych smartfonów z serii Galaxy S, począwszy od Galaxy S20 Ultra z 2020 roku. W 2024 roku po raz pierwszy zyska go również smartwatch Samsunga – Galaxy Watch Ultra. Właśnie dowiedzieliśmy się, ile trzeba będzie za niego zapłacić w Europie. Niemało.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch Ultra – cena w Europie

Pierwszy zegarek z dopiskiem Ultra w ofercie producenta z Korei Południowej wzbudza mnóstwo skrajnych emocji, szczególnie przez swój niespotykany w serii Galaxy Watch design. Koreańczycy zdecydowali się bowiem zastosować okrągły ekran (otoczony przez obrotowy pierścień) w kwadratowej kopercie.

Pod artykułem, w którym po raz pierwszy pokazaliśmy ww. rendery Galaxy Watch Ultra, pojawiło się wiele komentarzy krytykujących taki design. Niektórzy zwrócili jednak uwagę, że nawiązuje on do klasycznych zegarków znanej (choć nie wszystkim) marki Panerai. Faktycznie, gdy wpiszecie jej nazwę w Google, zobaczycie wiele podobnych projektów.

Zegarki tej firmy kosztują od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, więc wygląda na to, że Koreańczycy celują bardzo wysoko, skoro czerpali inspirację z zegarków z takiej półki. Samsung Galaxy Watch Ultra również będzie drogi, jednak – na szczęście – nie aż tak.

Według informacji, pochodzących od jednego ze sprzedawców w Europie, topowy zegarek w ofercie producenta z Korei Południowej będzie sprzedawany na Starym Kontynencie za 689-699 euro, co jest równowartością około 2980-3020 złotych. Za Apple Watch Ultra 2 trzeba zapłacić co najmniej 4149 złotych.

Dla przypomnienia, najdroższy Galaxy Watch 6 Classic kosztował w Polsce na start 2299 złotych (47 mm LTE). Model z dopiskiem Ultra ma być dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: Titanium Gray, Titanium White i Titanium Silver, co wskazuje, że obudowa zostanie wytworzona z wykorzystaniem tytanu.

Poznaliśmy też ceny innych nowości Samsunga

Dzięki przywoływanemu sprzedawcy dowiedzieliśmy się nie tylko tego, za ile będzie sprzedawany Galaxy Watch Ultra, ale też poznaliśmy ceny innych urządzeń, które zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas lipcowego Galaxy Unpacked (zaplanowanego na 10 lipca 2024 roku).

Galaxy Watch 7 40 mm Bluetooth ma kosztować 319 euro (około 1380 złotych), a wersja 44 mm Bluetooth 349 euro (około 1510 złotych). Z kolei za słuchawki Galaxy Buds 3 mieszkańcy Starego Kontynentu zapłacą 229 euro (około 990 złotych), a za Galaxy Buds 3 Pro 319 euro. O ile zatem zegarki będą kosztowały mniej więcej tyle, ile ich poprzednicy, o tyle słuchawki znacznie więcej.

Dla przypomnienia, polska cena Galaxy Buds 2 wynosiła na start 650 złotych, a Galaxy Buds 2 Pro 999 złotych.