nie-Huawei Maimang 10
Maimang 10 (źródło: JD.com)

Kiedyś Huawei produkował te smartfony. Teraz robi to ktoś inny

Dział smartfonów Huawei już nie jest tak dochodowy jak kiedyś, ale producent wcale nie zaprzestał ich produkcji. Z uwagi na amerykańskie sankcje musiał jednak podjąć szereg z pewnością trudnych decyzji, w tym o zubożeniu swojej oferty o kiedyś bardzo rozpoznawalne marki i serie.

Reklama

Nie-Huawei Maimang 10

Być może niektórzy z Was pamiętają jeszcze serię Maimang. Jeden z modeli, wchodzących w jej skład, Maimang 6, zadebiutował w Polsce jako Huawei Mate 10 Lite, który swego czasu był bardzo popularny w kraju nad Wisłą. Teraz jednak marka ta nie należy już do tego producenta – przejął ją operator China Telecom.

To tylko jedna ze strat, na jakie musiał zgodzić się chiński gigant, aby ratować swój wieloletni dorobek. Ponad rok temu sprzedał bowiem również markę Honor, a od niedawna licencjonuje również design swoich smartfonów. To właśnie dlatego modele Hi Nova 9 i Hi Nova 9 Pro nie mają jego logo na obudowie – formalnie ich wydawcą jest China Post, czyli odpowiednik Poczty Polskiej w Chinach.

Marka Maimang musiała być na tyle silna, że China Telecom zdecydował się ją kontynuować, mimo że Huawei nie ma już nic z nią do czynienia. Na chińskim rynku zadebiutował nowy model – Maimang 10, który jest dobrze wyposażoną propozycją ze średniej półki.

Smartfon zaoferuje swoim właścicielom 6,6-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz oraz procesor MediaTek Dimensity 720 z modemem 5G, a także 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD.

Urządzenie ma także trzy aparaty na panelu tylnym: 40 Mpix (f/1.9) + 8 Mpix (f/2.4) z obiektywem ultraszerokokątnym o kącie widzenia 120° + 2 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro i o rozdzielczości 16 Mpix na przodzie oraz akumulator o pojemności 4000 mAh, który można ładować z mocą 40 W.

Cena Maimang 10 została ustalona w Chinach na 2299 juanów (równowartość ~1480 złotych), a jego sprzedaż rozpocznie się 24 grudnia 2021 roku. My możemy go traktować jedynie jako ciekawostkę i wspominać z rozrzewnieniem niegdysiejszą potęgę Huawei.