Stało się! Huawei pozbywa się marki Honor

Ostatnia aktualizacja:

Już od jakiegoś czasu chodziły słuchy, że Huawei planuje sprzedać markę Honor. Sam zainteresowany nie potwierdzał tych doniesień, ale okazuje się, że były one prawdziwe, ponieważ faktycznie tak się stanie i marka-córka wkrótce przejdzie w inne ręce.

Honor zdążył się już zadomowić na rynku

Marka Honor została powołana do życia w 2013 roku i kieruje swoje produkty do innej grupy odbiorców niż Huawei. Przede wszystkim są to młodzi klienci, którzy poszukują urządzeń o atrakcyjnym stosunku ceny do możliwości, niekoniecznie z najwyższej półki.

Smartfony marki-córki Huawei swego czasu były bardzo popularne w Polsce, a jednym z modeli, który przez długi czas cieszył się sporym zainteresowaniem klientów, był Honor 8 z 2016 roku. Dziś jednak już mało kto o nich pamięta, ponieważ przez problemy z dostępem do amerykańskich technologii Honor niemal całkowicie wycofał się z rynku.

smartfon Honor 8 smartphone
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Huawei sprzedaje markę Honor. To ją uratuje

Jak donosi Reuters, Huawei sprzeda markę Honor konsorcjum, w skład którego wchodzi ponad 30 jej agentów i dystrybutorów, a w całą transakcję zaangażowanych jest w sumie 40 firm.

Zgodnie z wydanym przez nie oświadczeniem, przejęcie ma ochronić interesy klientów, dystrybutorów, dostawców, partnerów i pracowników marki Honor. Według zapewnień konsorcjum Shenzen Zhixin New Information Technology Co., Ltd., transakcja ta będzie korzystna dla wszystkich stron, związanych z marką-córką Huawei. Ponadto po jej przejęciu, nadal będzie mogła ona kontynuować swoją działalność, a jej nowi właściciele ją w tym wesprą.

Huawei Honor logo
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Co nie mniej ważne, po sfinalizowaniu transakcji, Huawei nie będzie posiadał żadnych udziałów w „nowej firmie Honor”, dzięki czemu dostanie ona swobodny dostęp do amerykańskich technologii, w tym aplikacji i usług Google oraz procesorów Qualcomm Snapdragon.

Nie podano natomiast informacji, jaką kwotę konsorcjum Shenzen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. zapłaci za markę Honor (wraz z jej pracownikami, działem R&D oraz łańcuchem dostaw). W przeszłości (nieoficjalnie) mówiło się, że może to być od 15 mld do 25 mld juanów (~3,7 mld dolarów), aczkolwiek pojawia się też kwota nawet 100 mld juanów (15 mld USD).

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: