smartfon dla graczy Lenovo Legion Y90
Lenovo Legion Y90 (źródło: Lenovo)

Dysk SSD w smartfonie z Androidem – tego jeszcze nie było!

Smartfon dla gracza musi być ultrawydajny. Producenci stosują więc najwydajniejsze podzespoły na rynku, a czasami nawet sięgają po rozwiązania, znane z komputerów stacjonarnych i laptopów. Są już smartfony z fizycznym wentylatorem (zob. Nubia Red Magic), a ten będzie miał na swoim pokładzie również dysk SSD.

Ten smartfon dla graczy od Lenovo będzie miał dysk SSD

Lenovo nieustannie podgrzewa atmosferę przed premierą swojego najnowszego smartfona dla graczy, modelu Legion Y90. On sam nie powinien być jednak aż tak gorący, ponieważ producent zapowiedział, że zostanie wyposażony w wydajny układ chłodzenia, który utrzyma temperaturę na komfortowym do grania poziomie nawet przy wysokich ustawieniach graficznych i dużej liczbie klatek na sekundę.

Jeszcze przed oficjalną premierą, której daty wciąż nie znamy, producent zdradził, że Legion Y90 zostanie wyposażony w ekran z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 144 Hz i śledzenia dotyku z prędkością nawet 720 Hz. Granie na tym smartfonie powinno być więc czystą i niezwykle płynną przyjemnością. Szczególnie że urządzenie otrzyma wyświetlacz AMOLED E4 o przekątnej aż 6,92 cala z obsługą HDR.

Teraz firma uchyliła kolejnego rąbka tajemnicy na temat specyfikacji modelu Lenovo Legion Y90 – przedstawiciel marki udostępnił na swoim profilu w chińskim serwisie społecznościowym Weibo zrzut ekranu, na którym widać mnóstwo danych technicznych. Niewątpliwie największą uwagę przykuwa informacja, że smartfon ma podwójną pamięć – w sumie aż 640 GB (z czego 512 GB UFS 3.1 i 128 GB SSD).

Do tej pory żaden smartfon na rynku nie oferował takiego połączenia. Lenovo zapewni graczom solidny zapas superszybkiej pamięci, która pomieści nawet najbardziej rozbudowane gry najwyższej klasy. W dodatku na pokładzie Legion Y90 znajdzie się do 18 GB RAM, a dzięki specjalnej funkcji będzie możliwość wygospodarowania dodatkowych 4 GB z pamięci wbudowanej na potrzeby pamięci operacyjnej.

Nie ma więc opcji, żeby jakakolwiek gra choćby raz „chrupnęła”. Tym bardziej, że Lenovo Legion Y90 zostanie wyposażony również w ultrawydajny procesor Snapdragon 8 Gen 1 – smartfony z nim wykręcają w AnTuTu nawet ponad 1000000 punktów. Urządzenie zasilać będzie akumulator o pojemności 5600 mAh, który ma obsługiwać ładowanie przewodowe o mocy 68 W.

specyfikacja Lenovo Legion Y90 specs dysk SSD 128 GB
źródło: Weibo

Z udostępnionego przez pracownika Lenovo zrzutu ekranu możemy jeszcze wyczytać, że Lenovo Legion Y90 zostanie również wyposażony w dwa fizyczne wentylatory i sześć dodatkowych klawiszy (cztery fizyczne i dwie płytki dotykowe), a także symetryczne głośniki stereo z dźwiękiem Dolby Atmos.

Nieoficjalnie mówi się, że Lenovo Legion Y90 trafi na zagraniczne rynki pod nazwą Legion Phone 3. Wciąż jednak nie wiemy, kiedy producent oficjalnie go zaprezentuje.