lisek fox
fot. Funny Foxy Pride / Pexels

Ależ to będzie bestia – nowy smartfon dla graczy z nawet 22 GB RAM-u!

Nikt nie potrafi „docisnąć” smartfona tak jak gracz. To wyjątkowo wymagająca grupa klientów, która niechętnie idzie na jakiekolwiek kompromisy – sprzęt ma być najlepszy i najmocniejszy, inaczej co najwyżej może sobie na nim pograć siostra w Simsy. Nowy Lenovo Legion Y90 powinien spełnić oczekiwania graczy, bowiem będzie naprawdę potężny.

Reklama

Nowy smartfon dla graczy Lenovo Legion Y90 z nawet 22 GB RAM!

Lenovo już od zeszłego roku zapowiada premierę nowego smartfona dla graczy z serii Legion. Spodziewaliśmy się nawet, że Legion Y90 zadebiutuje 1 stycznia 2022 roku, ale producent nie zaprezentował tego modelu w Nowy Rok. Gracze powinni jednak cierpliwie czekać na ten model, ponieważ będzie ona potężną maszyną do grania.

Mimo że Lenovo nie podało jeszcze daty premiery modelu Legion Y90, chętnie dzieli się informacjami na jego temat – płynie ich naprawdę szeroki potok. Producent chwali się na przykład, że podczas 30-minutowej rozgrywki w King of Glory (gra ta mocno przypomina League of Legends) smartfon był w stanie zapewnić nawet blisko 120 klatek na sekundę, a jednocześnie jego temperatura nie przekroczyła 39,2℃ dzięki efektywnemu systemowi chłodzenia.

Lenovo zdradziło też parametry wyświetlacza w modelu Legion Y90. Wiemy, że zaoferuje on wyświetlacz AMOLED E4 o przekątnej 6,92 cala z obsługą HDR oraz funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 144 Hz i próbkowania dotyku z prędkością nawet 720 Hz! Ponadto producent zapewnia, że ekran będzie wyświetlał realistyczne kolory i jednocześnie ograniczy emisję niebieskiego światła.

Już oficjalnie udostępnione przez producenta informacje sprawiają, że wiele osób może się nim zainteresować. Gdy dodamy do nich nieoficjalne, choć z wiarygodnego źródła, rysuje się przed nami obraz wymarzonego smartfona dla graczy.

Lenovo zdradziło już, że Legion Y90 będzie ultrawydajny. Ma to być możliwe również m.in. zastosowaniu procesora Snapdragon 8 Gen 1, a także obecności pokaźnych zasobów pamięci operacyjnej. W topowej konfiguracji smartfon zaoferuje 18 GB RAM, ale użytkownik otrzyma możliwość zyskania dodatkowych 4 GB RAM (ekstra pamięć zostanie wydzielona z pamięci flash), więc finalnie może mieć do dyspozycji nawet 22 GB RAM!

Ponadto jeszcze przed premierą dowiedzieliśmy się, że Lenovo Legion Y90 zaoferuje do 512 GB pamięci wbudowanej i będzie zasilany przez akumulator o pojemności 5500 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 68 W. Producent udostępnił też film, który zdradza design nadchodzącego urządzenia.

smartfon dla graczy Lenovo Legion Y90
Legion Y90 (źródło: Lenovo)