Samsung Galaxy Watch 4 Classic wear os 3
Samsung Galaxy Watch 4 Classic (fot. Tabletowo)

Galaxy Watch 5 Pro zachwyci czasem pracy na baterii

Na początku przyszłego miesiąca, podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, zostaną zaprezentowane nowe smartwatche z linii Galaxy Watch 5. Co najmniej jeden z nich zapewni naprawdę długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Reklama

Zapowiada się ciekawa premiera

Zeszłoroczne smartwatche Samsunga, czyli Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic, okazały się być naprawdę udanymi urządzeniami. Otrzymujemy jedne z najlepszych smartzegarków na rynku, które w wielu elementach wypadają bardzo dobrze. W związku z tym, sporo osób nie może już doczekać się kolejnej generacji, która powinna ponownie podnieść poprzeczkę dla konkurencji na rynku smartwatchy.

Co prawda, nowe modele z linii Galaxy Watch 5 nie zostały jeszcze oficjalnie pokazane, ale już teraz wiemy o nich całkiem sporo. Znamy prawdopodobny wygląd, ceny, a także kilka innych szczegółów. Natomiast teraz dowiedzieliśmy się, że wśród ich zalet znajdzie się długi czas pracy na akumulatorze.

Apple Watch zostanie zdeklasowany

Oczywiście Apple Watch ograniczony jest tylko do „ekosystemu” Apple, a więc nie może w pełni rywalizować ze smartwatchami Samsunga. Warto jednak odnotować, że to właśnie produkt z Cupertino często pojawia się w porównaniach Galaxy Watchy z konkurencją.

smartwatch Samsung Galaxy Watch 5 render
Galaxy Watch 5 (źródło: 91mobiles)

Jeśli potwierdzają się najnowsze rewelacje, to przynajmniej na jednym polu Samsung wręcz zmiażdży Apple. Ice Universe, mający spore doświadczenie w ujawnianiu najbliższych planów producentów elektroniki, w poście opublikowany na Twitterze wskazuje, że akumulator w Galaxy Watch 5 Pro pozwoli na co najmniej 3 dni pracy.

Oczywiście na tle opasek fitness czy różnych innych urządzeń do monitorowania organizmu użytkownika nie jest to wynik rewelacyjny. Należy mieć jednak na uwadze, że smartwatche z Wear OS zazwyczaj pracują odczuwalnie krócej – 1-2 dni bez ładowarki. Sytuacja nie wygląda też lepiej w przypadku Apple Watchy. Można więc stwierdzić, że główna konkurencja zostanie zauważalnie w tyle.

Nawet jeśli w codziennym użytkowaniu Galaxy Watch 5 Pro nie zapewni „co najmniej 3 dni”, a zamiast tego otrzymamy pełne 2-3 dni bardziej intensywnej pracy, to wciąż będziemy mogli mówić o świetnym wyniku.

Nowe smartwatche Samsunga z linii Galaxy Watch 5 zostaną zaprezentowane już 10 sierpnia. Wówczas mamy zobaczyć również nowe składaki – Galaxy Z Fold 4 i Flip 4.