samsung galaxy beans
Galaxy Buds Bean, fot. Winfuture

Samsung zaprezentuje Galaxy Watch 3 i Galaxy Buds Live już w lipcu

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że kolejna konferencja Galaxy Unpacked odbędzie się (wyłącznie w formie online) 5 sierpnia 2020 roku. Jej głównymi bohaterami mają być oczywiście Galaxy Note 20 (z płaskim ekranem!) i Galaxy Note 20+, ale to nie jedyne nowości, jakie szykuje Samsung (na horyzoncie są też tablety z serii Galaxy Tab S7). Okazuje się, że niektóre z nich zaprezentuje nieco wcześniej – już w lipcu na światło dzienne mają oficjalnie wyjść nowe słuchawki prawdziwie bezprzewodowe Galaxy Buds Live oraz smartwatch Galaxy Watch 3.

Reklama

Zapowiedź premiery Galaxy Buds Live i Galaxy Watch 3

Serwis SamMobile otrzymał informacje, z których wynika, że Samsung nie będzie czekać z wprowadzeniem na rynek nowych słuchawek prawdziwie bezprzewodowych (TWS) i smartwatcha do sierpniowego Galaxy Upacked. Koreańczycy podobno zaprezentują je już w przyszłym miesiącu.

Reklama

Źródło wspomina również, że Galaxy Buds Live mogą być dodawane jako gratis w przedsprzedaży do Galaxy Note 20, Galaxy Note 20+ i Galaxy Fold 2, ewentualnie będą dostępne w obniżonej cenie dla klientów, którzy zdecydują się zamówić ww. high-endy w trakcie trwania pre-orderu. Ten drugi scenariusz jest jednak raczej mało prawdopodobny, a na pewno byłby pokazem okropnego skąpstwa Koreańczyków, gdyż mówi się, że słuchawki te mają kosztować mniej niż 150 dolarów.

Co zaoferują Galaxy Buds Live i Galaxy Watch 3?

Pierwsze doniesienia na temat nowych słuchawek TWS Samsunga pojawiły się już na początku kwietnia 2020 roku. Wówczas figurowały w przeciekach jako „fasolki”, gdyż noszą oznaczenie kodowe „beans” z uwagi na swój fasolkowaty kształt. Od razu poznaliśmy też sporo szczegółów na ich temat – mają zaoferować m.in. dwa otwory na głośniki i aktywną redukcję szumów. To ostatnie brzmi bardzo obiecująco i jest kolejnym przykładem na nowy trend na rynku – słuchawki z ANC są bowiem coraz tańsze (zob. Huawei FreeBuds 3i i Mobvoi TicPods ANC).

Samsung Galaxy Buds Live
fot. WinFuture

Pod koniec kwietnia br. dowiedzieliśmy się, że „fasolki” Samsunga mają nazywać się Galaxy BudsX, lecz według serwisu SamMobile ostatecznie zadebiutują na rynku jako Galaxy Buds Live.

Jeśli natomiast chodzi o Galaxy Watch 3, to na jego temat wiadomo na razie tylko tyle, że będzie dostępny w wersji z tytanową obudową i zaoferuje obrotowy pierścień. I tak, Samsung pominie oznaczenie Galaxy Watch 2 i od razu przejdzie do „trójki”.

Samsung Galaxy Watch smartwatch
Samsung Galaxy Watch

Źródło: SamMobile

Reklama