Obracany pierścień może wrócić do zegarków Samsunga wraz z premierą Galaxy Watch 2

Zegarek Samsung Galaxy Watch dostępny jest na rynku od niespełna dwóch lat. Od tego czasu pojawiły się dwie generacje jego sportowej wersji – Galaxy Watch Active, jednak nie można ich nazwać jego właściwymi następcami. Wygląda jednak na to, że sytuacja zmieni się już za niedługo.

Następca na horyzoncie

O tym, że Samsung Galaxy Watch 2 pojawi się już za niedługo, świadczy przejście certyfikacji FCC przez zegarek produkcji Samsunga. Zgodnie z potwierdzonymi informacjami, jeden z wariantów będzie miał średnicę 45 mm (obecne mają odpowiednio 44 i 46 mm). Czy dostępny będzie również wariant większy, na przykład 47 mm, na tę chwilę nie wiadomo.

Wszystko zmierza ku temu, że premiera drugiej generacji Galaxy Watch odbędzie się w ramach tego samego wydarzenia, na którym pokazane zostaną najnowsze wersje smartfonów serii Samsung Galaxy Note.

To, co najważniejsze, pozostało na swoim miejscu

W zegarku Samsung Galaxy Watch Active 2 zrezygnowano z obracanego pierścienia na rzecz czułego na dotyk obramowania. Posiadacze Galaxy Watch Active 2 mogli poruszać się po menu zegarka przesuwając palec po bezelu, a nie, jak w przypadku Galaxy Watch, kręcąc nim niczym w analogowych zegarkach typu diver.

Jak donoszą informatorzy SamMobile, Galaxy Watch 2 znowu będziemy mieć do czynienia z ruchomym pierścieniem, co z całą pewnością spodoba się wielu sympatykom zegarków produkcji Samsunga.

Po pierwsze: dogonić Apple

Analizując informacje o przewidywanej premierze Galaxy Watch 2, wielu zadaje sobie pytanie, czy następca jest rzeczywiście potrzebny? W ostatnich latach, na rynku urządzeń ubieralnych, nie zmieniło się aż tak wiele, by premiera Galaxy Watch 2 była wydarzeniem niezbędnym.

Sęk w tym, że wraz z pojawieniem się kolejnej generacji Apple Watch, producent z Cupertino zaoferował swoim klientom możliwość przeprowadzenia bardzo uproszczonej, ale jednak wciąż robiącej wrażenie, wersji badania EKG, z wykorzystaniem wyłącznie Apple Watch. Samsung czuje się zobowiązany odpowiedzieć na tą innowację, stąd zapewne kluczową różnicą między Galaxy Watch, Galaxy Watch 2 będzie właśnie rozbudowane narzędzie do badania prawidłowości pracy serca.

To nie to, na co czekamy w Polsce

Udostępnienie bardziej zaawansowanego narzędzia do monitorowania pracy serca z pewnością ucieszy niektórych klientów, jednak u nas zdecydowanie bardziej wyczekiwaną opcją jest coś zupełnie innego – udostępnienie Samsung Pay. Już pierwsza generacja Galaxy Watch oferuje wbudowany moduł NFC do płatności zbliżeniowych, który – z racji braku wsparcia – na terenie Polski pozostaje bezużyteczny.

Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z premierą Galaxy Watch 2 również ta niedogodność zostanie zażegnana.

Źródło: SamMobile