To podzieli fanów Samsunga: Galaxy Note 20 będzie miał płaski ekran

Jednym zakrzywione krawędzie ekranu w smartfonach nie przeszkadzają, kolejni uważają je za całkiem przyjemny wyróżnik, a inni wręcz ich nie cierpią. Samsung w nowym wydaniu flagowego Galaxy Note zamierza pogodzić wszystkich tych ludzi, oferując jedną ważną rzecz: wybór.

Do tej pory zbyt wielu różnic nie było

Zastanawiając się nad tym, którego z ostatnich Note’ów wybrać, nie musieliśmy do tej pory robić analizy SWAT. Rzecz jest dość prosta, bo w gruncie rzeczy mniejszy i większy model nie różnią się od siebie znacząco. Oczywiście najważniejsze jest to, że Galaxy Note 10 ma ekran 6,3″, a Galaxy Note 10+ ekran 6,8″. Sprzętowo są to prawie te same urządzenia, za wyjątkiem większej ilości RAM-u w Note 10+ (12 GB), większej baterii (4300 mAh), slotu na kartę microSD i dodatkowego sensora głębi aparatu.

Jednak ci, którzy chcieliby mieć Galaktyczny Notatnik w wersji z płaskim ekranem, załamywali ręce, bo obie wersje mają wyświetlacze zachodzące na boki urządzenia. W ich mniemaniu ekran rozlewający się na krawędzie sprzętu niszczy dobry odbiór gier, generuje niechciane komunikaty o dotyku gdy po prostu trzymamy smartfon w dłoni i zmniejsza szanse na uratowanie się smartfona po upadku z wysokości.

Porównanie: Samsung Galaxy Note 10 vs Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy Note 20 bez zagiętego ekranu

Jeden z ludzi zajmujących się na co dzień nieoficjalnymi doniesieniami o nowych smartfonach, potwierdził jedną z rzeczy, nad którą po raz pierwszy zaczęliśmy się zastanawiać po publikacji grafik przedstawiających Galaxy Note 20Chodzi o to, że smartfon ten będzie miał płaski, a nie zakrzywiony ekran.

To podstawowa rzecz, która może zadecydować o wyborze między mniejszym a większym Notatnikiem. Galaxy Note 20+ będzie miał już zagięty na krawędziach ekran, więc fani staroszkolnych, płaskich rozwiązań nawet na niego nie spojrzą.

Samsung Galaxy Note 20 (fot. xleaks7, pigtou)

Oczywiście różnic między nowymi Note’ami będzie więcej, a jeśli wierzyć przeciekom – znacznie, znacznie więcej. Pozostając w temacie wyświetlaczy, Note 20 dostanie panel LTPS Full HD+ o przekątnej 6,42 cala i o odświeżaniu 90 Hz, zaś większy Note 20+ będzie dysponował ekranem WQHD+ o przekątnej 6,87 cala i odświeżaniu 120 Hz.

Różnice będą też mocniej zarysowywać się na płaszczyźnie aparatów. Moduł w Note 20+ będzie bardziej zaawansowany niż ten montowany w jego mniejszym odpowiedniku.

Dla wielu te niuanse nie będą jednak aż tak ważne, jak fakt, że w końcu będą mogli kupić flagowego Samsunga Galaxy Note bez zagięć na ekranie. To jak powrót do domu.

Co sądzisz o zakrzywionych ekranach w Galaxy Note?

Z tego powodu Galaxy Note 20 powinien być znacznie tańszy od Galaxy Note 20+

źródło: @UniverseIce