Samsung Galaxy Note 20 Plus smartphone
Samsung Galaxy Note 20+ (źródło: @OnLeaks @Pigtou_)

Tak będzie wyglądać Samsung Galaxy Note 20+. Ten aparat przykuwa wzrok

Zaczynamy wkraczać w fazę, w której doniesienia na temat serii Galaxy Note 20 będą pojawiać się jedno po drugim w bardzo krótkich odstępach czasu. Ostatnio światło dzienne ujrzały rendery Galaxy Note 20, ale ich wiarygodność wzbudza wiele wątpliwości – wciąż czekamy na potwierdzenie tamtych rewelacji. W przypadku Galaxy Note 20+ niepewności jest zdecydowanie mniej – możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że właśnie tak będzie wyglądał ten smartfon.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung zamierza kontynuować zainicjowaną w zeszłym roku strategię i wprowadzić na rynek dwa modele z serii Galaxy Note 20. Wydaje się bardzo mało prawdopodobne, że pojawi się też smartfon z dopiskiem „Ultra”. Do tego nowe Notatniki będą w wielu aspektach różnić się od flagowców z serii Galaxy S. Koreańczycy wyciągnęli bowiem wnioski i nie chcą drugi raz popełniać tego samego błędu.

Tak będzie wyglądać Samsung Galaxy Note 20+

Topowy model z tegorocznej odsłony Notatników, podobnie jak Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, również zostanie wyposażony w aparat główny o rozdzielczości 108 Mpix i aparat o budowie peryskopowej, aczkolwiek w przypadku tego smartfona Koreańczycy rzekomo zrezygnują ze 100-krotnego Space Zoomu. To zdecydowanie dobre posunięcie, ponieważ umiejętność tak dużego przybliżenia wygląda ładnie na komunikatach marketingowych, ale w rzeczywistości funkcja ta jest przynajmniej mocno dyskusyjna.

Samsung Galaxy Note 20+, w przeciwieństwie do Galaxy S20 Ultra 5G, nie powinien też mieć problemów z ostrzeniem, kiedy użytkownik wyjmie go z pudełka. Wydaje się wysoce prawdopodobne, że Koreańczycy zastosują w tym smartfonie swoją nową matrycę ISOCELL GN1 o rozdzielczości 50 Mpix, która wykorzystuje technologię Dual Pixel AF. Można się spodziewać, że znajdzie się ona w aparacie o budowie peryskopowej.

Oprócz tego, w module na panelu tylnym nie zabraknie też aparatu z obiektywem ultraszerokokątnym i sensora DepthVision.

Jeśli natomiast chodzi o przód Galaxy Note 20+, to znajdzie się na nim niemal 7-calowy wyświetlacz (dokładnie o przekątnej 6,87 cala) o proporcjach 19,3:9 i rozdzielczości 3096×1444 pikseli (497 ppi). Ekran ma wykorzystywać technologię LTPO i odświeżać obraz z częstotliwością do 120 Hz. Panel oczywiście będzie zachodził na obie krawędzie smartfona.

Jak podaje źródło, Samsung Galaxy Note 20+ ma mieć wymiary 165×77,2×7,6 mm (ten ostatni zwiększy się do ~10,7 mm, jeśli wziąć pod uwagę wystającą wyspę z aparatami). Dla porównania, Galaxy Note 10+ z 6,8-calowym wyświetlaczem mierzy 162,3×77,2×7,9 mm. Zamieszczone powyżej rendery zdradzają również, że slot na rysik S Pen zostanie przeniesiony z prawej strony dolnej krawędzi na lewą. Ponownie zabraknie też 3,5 mm złącza słuchawkowego.

Nieoficjalnie mówi się także, że Samsung Galaxy Note 20+ w wersji dla Europy zostanie wyposażony w procesor Exynos 992, który ma być produkowany z wykorzystaniem 6-nm procesu technologicznego. Smartfon zasili natomiast akumulator o pojemności 4500 mAh (vs 4300 mAh w Galaxy Note 10+).

Źródło: @OnLeaks, Pigtou