Samsung Galaxy Fold fot. Tabletowo.pl

Samsung w prosty sposób obniży cenę Galaxy Fold 2 (i podniesie cenę Galaxy Z Flip)

Cena Galaxy Fold jest bardzo wysoka, lecz smartfon i tak sprzedaje się całkiem nieźle. Samsungowi zależy jednak na jeszcze lepszej sprzedaży, dlatego szuka sposobu, aby nowy składany smartfon mógł być tańszy. Jednocześnie Koreańczycy przymierzają się do wypuszczenia na rynek droższej wersji Galaxy Z Flip.

Sugerowana cena Galaxy Fold cały czas się nie zmieniła – wciąż wynosi ona zawrotne 9000 złotych, więc pierwszy składany smartfon Samsunga jest poza zasięgiem większości klientów. Od pewnego czasu mogą oni jednak kupić znacznie tańszego Galaxy Z Flip za 6600 złotych, choć to zupełnie inny sprzęt – nie jest hybrydą smart-telefonu i tabletu, tylko tym pierwszym w znacznie bardziej kompaktowej formie po złożeniu.

Samsung w prosty sposób obniży cenę Galaxy Fold 2

Samsung pokazał, że widzi obiecujący potencjał w składanych smartfonach, ale jednocześnie musi znaleźć sposób, jak sprawić, aby mogło go kupić więcej osób. Najprostszym jest oczywiście obniżenie ceny, lecz nie może tego zrobić tak po prostu, gdyż ucierpi na tym jego marża (a przecież wypadałoby coś zarobić).

Koreańczycy muszą więc pójść na jakieś kompromisy i wygląda na to, że – jak donosi serwis SamMobile – nowy Galaxy Fold 2 pojawi się również w tańszej konfiguracji z 256 GB pamięci wbudowanej, podczas gdy Galaxy Fold w standardzie oferuje 512 GB. Wydaje mi się, że nie powinno to być żadnym problemem dla dużej części klientów, gdyż zapełnienie ¼ TB nie jest takie łatwe.

Mówi się, że Galaxy Fold 2 zaoferuje też większy wyświetlacz zewnętrzny i wewnętrzny (7,7″ vs 7,3″), a na dodatek z tego ostatniego zniknie nieładne wycięcie (miałby je zastąpić niewielki otwór). Smartfon otrzyma także podobną konfigurację aparatów, jak Galaxy S20+ oraz w jednej z wersji zapewni wsparcie dla łączności w standardzie 5G. Według nieoficjalnych doniesień, smartfon może zadebiutować już w drugim kwartale 2020 roku (który kończy się wraz z końcem czerwca).

Samsung Galaxy Fold – drugiego takiego nie znajdziecie (recenzja)

Samsung Galaxy Z Flip będzie dostępny w droższej wersji

Galaxy Z Flip jest aktualnie najatrakcyjniejszym składanym smartfonem, jeśli oceniać stosunek ceny do jego specyfikacji technicznej. Cena na poziomie 6600 złotych, choć wysoka, nie jest tak zaporowa jak cena Galaxy Fold (przypominam – 9000 złotych). Serwis SamMobile donosi jednak, że na rynku może pojawić się droższa wersja, i nie jest tu mowa o specjalnej edycji Thom Browne, a o wydaniu z modemem 5G.

Jego stworzenie nie będzie większym problemem, bowiem Galaxy Z Flip ma na pokładzie procesor Qualcomm Snapdragon 855+, który z powodzeniem można sparować z dedykowanym modemem 5G Snapdragon X50. Nie wiadomo, kiedy ulepszona wersja trafi do sprzedaży, ale podobno ma się to stać jeszcze w tym roku.

Samsung Galaxy Z Flip – nawet nie wiecie, jak potrafi od siebie uzależnić (recenzja)

Źródło: SamMobile, SamMobile