Samsung Galaxy S23 Galaxy S23 Plus Galaxy S23 Ultra fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

WIADOMOŚĆ DNIA: Samsungi Galaxy S23, Galaxy S23+ i Galaxy S23 Ultra dostają Androida 14 z One UI 6!

Jeżeli masz smartfon Samsunga z serii Galaxy S23, może już na Ciebie czekać miła wiadomość – producent rozpoczął bowiem udostępnianie aktualizacji do Androida 14 dla swoich tegorocznych flagowców.

Smartfony z serii Samsung Galaxy S23 otrzymują system Android 14 wraz z One UI 6

Samsung rozpoczął beta testy Androida 14 na smartfonach z serii Galaxy S23 ponad dwa miesiące temu, a przed kilkoma dniami udostępnił już dziewiątą betę nowego systemu. Od dziś właściciele jego tegorocznych flagowców mogą pobierać stabilne wydanie najnowszego oprogramowania. Co najważniejsze: jest ono dostępne również w Polsce!

aktualizacja Samsung Galaxy S23 Ultra Android 14 One UI 6
źródło: Tarun Vats / X

Android 14 wraz z One UI 6 jest od dziś udostępniany wszystkim smartfonom z serii Galaxy S23 – jeżeli zatem posiadacie Galaxy S23, Galaxy S23+ lub Galaxy S23 Ultra, koniecznie sprawdźcie, czy aktualizacja już na Was nie czeka. Jeśli nie widzicie powiadomienia, spróbujcie wywołać ją ręcznie w Ustawieniach.

Nie ma jednak gwarancji, że wówczas dostaniecie możliwość pobrania i zainstalowania Androida 14 z One UI 6 na swoim smartfonie. Każda aktualizacja jest bowiem udostępniania etapami i Wasze urządzenie niekoniecznie musi znajdować się na początku listy. Ponadto niniejszy update może być opóźniony przez Waszego operatora, jeżeli nie kupiliście swojego flagowca w sklepie – w takim przypadku o szczegóły pytajcie swoją sieć.

Co nowego przynosi Android 14 z One UI 6 na smartfonach Samsunga?

Nie można powiedzieć, że najnowsza wersja oprogramowania dostarcza na smartfony Samsunga rewolucyjne zmiany – w większości są one kosmetyczne, gdyż Koreańczycy przeprojektowali m.in. panel szybkich ustawień i aplikację pogody oraz zastosowali nowy krój pisma One UI Sans.

Samsung One UI 6 fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Z ciekawszych funkcji można wymienić pomoc sztucznej inteligencji podczas edytowania zdjęć – algorytmy same zaproponują, w jaki sposób można poprawić fotografie, a także nową platformę Samsung Studio, która zapewni duże możliwości w obszarze edytowania wideo.

Producent nie udostępnił harmonogramu ani listy urządzeń, które otrzymają aktualizację do Androida 14 i One UI 6 – nieoficjalny wykaz modeli, które powinny dostać najnowsze oprogramowanie, znajdziecie jednak na Tabletowo.pl.