smartfon Xiaomi 12 smartphone
Xiaomi 12 (źródło: @evleaks)

Xiaomi 12 w pełnej krasie przed premierą!

Im mniej dni pozostaje do oficjalnej premiery Xiaomi 12, tym więcej informacji na temat tego smartfona pojawia się w sieci, zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych. Jeszcze przed prezentacją 28 grudnia 2021 roku mamy możliwość zobaczyć nadchodzącego flagowca w całej okazałości.

Reklama

Smartfon Xiaomi 12 w pełnej krasie przed premierą!

Można odnieść wrażenie, że ogromne zainteresowanie Xiaomi 12 wynika z faktu zastosowania niewielkiego – jak na dzisiejsze standardy – wyświetlacza. Ekran w tym modelu ma mieć bowiem przekątną 6,28 cala.

smartfon Xiaomi 12 smartphone
źródło: @evleaks

Producent oficjalnie też ujawnił już, że będzie to matryca o rozdzielczości Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz, oceną A+ od DisplayMate, 1600 poziomami automatycznej jasności, technologią Dolby Vision, obsługą formatu HDR10+ oraz 10-bitową głębią koloru. Przód pokryje szkło Corning Gorilla Glass Victus.

Wraz z Xiaomi 12 na rynku pojawi się model z dopiskiem „Pro”, który zaoferuje nieco większy ekran, ale wciąż nie znamy jego przekątnej. Wiemy natomiast, że wyświetlacz w tym flagowcu będzie miał rozdzielczość 2K, matrycę LTPO i funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością od 1 do 120 Hz, dynamicznie dopasowywaną do aktualnie wyświetlanych treści.

We wnętrzu obu modeli znajdzie się procesor Snapdragon 8 Gen 1 oraz kości LPDDR5 RAM i flash typu UFS 3.1. Nie spodziewamy się, żeby nadchodzące flagowce obsługiwały karty pamięci. Producent oficjalnie natomiast potwierdził jeszcze przed premierą, że Xiaomi 12 Pro będzie obsługiwał ładowanie przewodowe o mocy 120 W i zostanie wyposażony w autorski procesor ładowania P1.

Jednocześnie zdradził, że cztery centra badawczo-rozwojowe pracowały nad tą technologią przez 18 miesięcy i wydały na ten cel łącznie ponad 100 mln juanów (równowartość ponad 64 mln złotych po aktualnym kursie).

smartfon Xiaomi 12 smartphone
źródło: @evleaks

Grafiki, które wyciekły do sieci jeszcze przed oficjalną premierą potwierdzają, że Xiaomi 12 zostanie wyposażony w trzy aparaty na panelu tylnym, w tym główny o rozdzielczości 50 Mpix. Nieoficjalnie mówi się, że będą mu towarzyszyć aparat z obiektywem ultraszerokokątnym i tzw. teleobiektyw z 3x zoomem optycznym.

Ponadto na pokładzie nadchodzącego flagowca Xiaomi znają się m.in. modem 5G, moduł NFC, WiFi 6, ekranowy czytnik linii papilarnych, port podczerwieni, dual SIM, żyroskop, a także symetryczne głośniki stereo sygnowane przez harman / kardon z dźwiękiem Dolby Atmos i certyfikatem Hi-Res Audio.

smartfon Xiaomi 12 smartphone
źródło: @evleaks

Producent oficjalnie zapowiedział, że model podstawowy będzie miał szerokość 69,9 mm, dzięki czemu użytkownicy nie powinni mieć problemu z obsłużeniem urządzenia jedną ręką. Brzmi obiecująco!