OPPO Hasselblad
źródło: OPPO

OPPO jak OnePlus zbratało się z marką Hasselblad

Wielkie marki często decydują się na współpracę, która przynosi wymierne korzyści obu stronom. Od zeszłego roku Hasselblad współpracuje z OnePlusem, a dziś dowiedzieliśmy się, że od tego będzie oficjalnie pomagał również OPPO. Kiedy zobaczymy pierwsze efekty wspólnych wysiłków obu gigantów?

OPPO rozpoczęło współpracę z legendarną marką Hasselblad

Prawdopodobnie najgłośniejszym duetem ostatnich lat był Huawei i Leica, lecz to nie jedyna tego typu współpraca. ZEISS pomaga bowiem kilku markom (Nokia, Sony i vivo), a od zeszłego roku Hasselblad OnePlusowi. Swego czasu mówiło się też, że Samsung zbrata się z Olympusem, ale doniesienia te nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości.

OPPO jak OnePlus rozpoczęło współpracę z legendarną marką Hasselblad fot. Tabletowo.pl
OnePlus 9 Pro (fot. Michele Sirignano / Tabletowo.pl)

OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro były pierwszymi smartfonami marki OnePlus, stworzonymi przy współpracy z Hasselblad. Najnowszym jest OnePlus 10 Pro, do którego za kilka miesięcy dołączy superflagowiec OnePlus 10 „Ultra”. Dziś jednak dowiedzieliśmy się, że legendarna marka ze Szwecji będzie pomagać również OPPO.

OPPO nie ukrywa, że jest to spowodowane integracją z OnePlusem, którą przeprowadzono w 2021 roku. Jak deklaruje producent, zasoby badawczo-rozwojowe między markami zostały połączone, aby zmaksymalizować wydajność i poprawić doświadczenie użytkownika. Pete Lau, CPO OPPO, powiedział:

(…) jesteśmy bardzo zadowoleni, że współpraca wchodzi na nowy etap rozwoju, co pozwoli większej liczbie użytkowników na całym świecie cieszyć się z legendarnego doświadczenia obrazowania mobilnego marki Hasselblad.

Producent zapowiedział, że będzie współpracował z Hasselblad, aby dalej rozwijać zaawansowane rozwiązania obrazowania poprzez współpracę badawczo-rozwojową, której celem jest zapewnienie użytkownikom bardziej naturalnych kolorów i bardziej wyrafinowanego obrazowania.

To jednak dopiero początek – OPPO zapowiedziało też, że współpraca z marką Hasselblad ma trwać trzy lata i w jej trakcie producenci będą pracować nad ulepszeniem kalibracji kolorów. Co więcej, firmy chcą stworzyć „nowy punkt odniesienia dla wydajności odwzorowania kolorów przez aparaty w smartfonach”.

OnePlus 9 Pro fot. Tabletowo.pl
OnePlus 9 Pro (fot. Michele Sirignano / Tabletowo.pl)

Możliwości fotograficzne zawsze były bardzo ważną kwestią dla OPPO. Współpraca z Hasselblad jest tylko częścią strategii, która ma wznieść ten aspekt na wyższy poziom. Należy bowiem przypomnieć niedawną premierę chipu MariSilicon X, którego jednym z (wielu) zadań jest zapewnienie użytkownikom jeszcze większych możliwości podczas korzystania z aparatu w smartfonie.

Pierwsze efekty współpracy OPPO i Hasselblad zostaną zaprezentowane w pierwszym kwartale 2022 roku wraz z nowymi smartfonami z serii Find X.