OnePlus 9 Pro

OnePlus łączy siły z Hasselblad. Producent chce wejść do fotograficznego topu

Chiński producent smartfonów ogłosił, że podpisał trzyletnią umowę ze szwedzkim koncernem fotograficznym Hasselblad. OnePlus 9 będzie ich pierwszym wspólnym projektem.

OnePlus 9 z nowościami fotograficznymi

Smartfonowa fotografia stała się ważnym elementem konkurencji między producentami, którzy stale prześcigają się coraz to lepszymi rozwiązaniami. Chcąc utrzymać konkurencyjność, firma OnePlus podjęła współpracę z koncernem Hasselbad, znanym m.in. ze stworzenia kamer wykorzystywanych w dronach DJI. Pierwszym owocem współpracy będzie OnePlus 9, którego premiera ma się odbyć już 23 marca 2021 roku.

Producenci zapowiadają zastosowanie odnowionego systemu aparatów, którego najmocniejszym ogniwem będzie niestandardowy sensor Sony IMX789, oferujący nagrywanie wideo w jakości 4K w 120 klatkach oraz 8K w 30 klatkach i wspierający HDR. Zgodnie z deklaracjami, to dopiero początek, a kolejne innowacje czają się tuż za rogiem.

Ponadto pojawiła się też zapowiedź, że dzięki możliwości skorzystania z formatu RAW z 12-bitową głębią koloru, aparat będzie oferował do 64x bardziej żywe kolory niż wcześniej. OnePlus i Hasselbad rozpoczęli bowiem współpracę od zaawansowanej kalibracji kolorów.

Będzie ładowarka w zestawie

Producenci smartfonów w trosce o ekologię, coraz częściej nie dołączają ładowarek do zestawów sprzedażowych. Wywołuje to niemałe oburzenie wśród użytkowników, którzy są zmuszani do wydawania dodatkowych pieniędzy. Na szczęście firma OnePlus nie zamierza iść tą drogą, dzięki czemu w pudełku znajdziemy coś więcej niż tylko instrukcję.

Nie martwcie się o to. Mamy ładowarkę w pudełku. Pete Lau, dyrektor generalny OnePlus
oneplus
Ładowarka OnePlus (fot. xda-developers)

Czego spodziewamy się po serii OnePlus 9?

W dniu premiery, która ma odbyć się 23 marca 2021 roku, możemy ujrzeć aż 3 nowe urządzenia – OnePlus 9, OnePlus 9 Pro i być może OnePlus 9R. Podstawowa wersja ma dysponować AMOLED-owym ekranem o przekątnej 6,55 cala z obsługą 120 Hz odświeżania. W środku znajdzie się topowy Snapdragon 888, wspierany przez 8 GB RAM, natomiast z tyłu m.in. aż dwa aparaty o rozdzielczości 48 Mpix każdy. Całość zasili bateria o pojemności 4500 mAh, którą naładujemy szybką, 65 W ładowarką.

OnePlus 9 Pro zaoferuje zaś 6,7 calowy ekran, wykonany w technologii LTPO AMOLED o rozdzielczości Quad HD+, obsługujący 120 Hz odświeżanie. W środku znajdziemy ten sam procesor, ale będzie on wspierany przez większą ilość pamięci RAM. Premiera OnePlusa 9R nie jest jeszcze niczym pewnym, ale jeśli do niej dojdzie, ma być on najtańszym modelem z całej trójki.

Nadchodzące premiery chińskiego producenta zapowiadają się niesamowicie ciekawie, szczególnie pod względem fotografii, nad którą czuwać ma firma Hasselblad. Jeśli chińsko-szwedzka współpraca będzie układała się pomyślnie, OnePlus może stać się ważnym graczem na rynku smartfonów.