Wiemy już, co zaoferują nowe smartfony OPPO z serii Reno. Ty też możesz

Z nieukrywanym zainteresowaniem wypatrujemy premiery pierwszych smartfonów z serii OPPO Reno 9, bo już od dłuższego czasu majaczą one na horyzoncie. Teraz ich obraz stał się zdecydowanie bardziej wyraźny, ponieważ w sieci pojawiła się solidna dawka informacji na temat ich specyfikacji technicznej.

Specyfikacja OPPO Reno 9, Reno 9 Pro i Reno 9 Pro+ ujawniona przed premierą

Według informacji, przekazanych przez renomowanego donosiciela z Chin, Digital Chat Station, OPPO przygotowuje do premiery trzy modele: Reno 9, Reno 9 Pro i Reno 9 Pro+. Co ciekawe, wszystkie zostaną wyposażone w taki sam wyświetlacz – o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości Full HD+ 2412×1080 pikseli z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz i obsługą 10-bitowej głębi koloru oraz 2160 Hz PWM. W każdym smartfonie ekran ma być też obustronnie zakrzywiony, a ramka pod nim będzie miała szerokość zaledwie 2,3 mm.

smartfon OPPO Reno 9 Pro smartphone
źródło: Weibo

Pod maską OPPO Reno 9 znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 778G i akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 67 W. Ponadto smartfon zaoferuje wyjątkowo skromne zaplecze fotograficzne, gdyż na jego tyle producent zaprojektował duet 64 Mpix + 2 Mpix. Jak widać, zabraknie aparatu z obiektywem ultraszerokokątnym.

OPPO Reno 9 Pro otrzyma zaś procesor MediaTek Dimensity 8100-MAX i – podobnie jak Reno 9 – akumulator o pojemności 4500 mAh z obsługą 67 W ładowania przewodowego. Na jego tyle także znajdą się dwa aparaty, ale obok głównego 50 Mpix z sensorem Sony IMX890, producent zastosuje 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym.

smartfon OPPO Reno 9 Pro smartphone
źródło: Weibo

Najlepiej wyposażony będzie OPPO Reno 9 Pro+, gdyż jego specyfikacja obejmie procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 i akumulator o pojemności 4700 mAh ze wsparciem dla 80 W ładowania przez USB-C oraz trzy aparaty na panelu tylnym: główny 50 Mpix z matrycą Sony IMX890 i optyczną stabilizacją obrazu, 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym i 2 Mpix.

Ponadto wszystkie smartfony z serii OPPO Reno 9 zaoferują aparat o rozdzielczości 32 Mpix na przodzie i ekranowy czytnik linii papilarnych. Do tego OPPO Reno 9 Pro i Reno 9 Pro+ otrzymają autorski chip MariSilicon X, a ten ostatni również (jako jedyny) X-osiowy silnik wibracyjny.

Według przedpremierowych doniesień, OPPO Reno 9 i Reno 9 Pro będą miały grubość ~7,19 mm i ważyły ~174 gramy, podczas gdy Reno 9 Pro+ odpowiednio 7,99 mm i ~192 gramy.

Kiedy premiera OPPO Reno 9 i Reno 9 Pro?

Spodziewaliśmy się, że producent zaprezentuje pierwsze smartfony z serii Reno 9 już w październiku 2022 roku, ale tak się nie stało. Mimo wszystko można mieć pewność, że firma zrobi to jeszcze w 2022 roku. Teraz mówi się o końcu listopada, dlatego należy wypatrywać zapowiedzi oficjalnej premiery nowych Reno – z pewnością wkrótce Chińczycy ją udostępnią.

Trzeba też pamiętać, że – jak zawsze – nowa generacja serii OPPO Reno zadebiutuje w pierwszej kolejności w Chinach, a dopiero później zostanie wprowadzona na rynek globalny, najpewniej po mniejszych lub większych modyfikacjach, gdyż to standardowa strategia tego producenta.