eSIM e-SIM embedded SIM
źródło: Xiaomi

Kolejny operator w Polsce wdraża eSIM (w dość nietypowy sposób)

Już wszyscy operatorzy infrastrukturalni w Polsce oferują eSIM, natomiast w przypadku wirtualnych wciąż jest to rzadko spotykane. Ten MVNO podszedł jednak do tematu embedded SIM w oryginalny, niespotykany u innych sposób.

Fonia kolejnym operatorem z eSIM

Fonia chciała podbić polski rynek darmowymi usługami telekomunikacyjnymi, a raczej „darmowymi”, bo udostępnianymi w zamian za oglądanie reklam. Po nieco ponad pół roku Fonia zmieniła jednak swoją ofertę, w której wciąż jest dostępny darmowy pakiet, lecz nie zawiera on żadnych minut, SMS-ów i MMS-ów oraz gigabajtów. Z usług GSM mogą korzystać wyłącznie osoby, które wybiorą opcję Premium+ za 19,99 złotych miesięcznie lub 129,99 złotych za rok z góry (wtedy za miesiąc wyjdzie średnio ~10,80 złotych).

operator Fonia oferta lipiec 2023 roku fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Już oferta sieci Fonia jest oryginalna na tle propozycji innych operatorów w Polsce, bowiem wydaje się, że usługi telekomunikacyjne stały się dla niej niejako dodatkiem, podczas gdy trzon stanowi możliwość uzyskania zwrotu za zakupy (cashback) – a najlepsze benefity zarezerwowane są dla osób, które wybiorą płatne taryfy Premium i Premium+ (pierwsza z ww. kosztuje 15,99 złotych miesięcznie lub 99,99 złotych za rok z góry).

Od teraz klienci sieci Fonia mogą skorzystać również z eSIM, aczkolwiek ten operator podszedł do tematu tej technologii w inny sposób niż pozostali MNO i MVNO w Polsce, ponieważ skupił się on na tym, aby technologia eSIM przydała się klientom nie w kraju, a podczas zagranicznych wycieczek. W jaki sposób?

Ile kosztuje eSIM w sieci Fonia?

Fonia nawiązała bowiem współpracę z firmą Ubigi, której partnerami są również m.in. Apple i Microsoft. Dzięki niej klienci mogą wykupić kartę eSIM z pakietem internetu do wykorzystania w ponad 200 krajach na całym świecie. Jak zapewnia operator, jest to usługa wyczekiwana i wypytywana przez klientów Fonii.

Cena pakietu zależy od wybranego kraju – na przykład 10 GB do wykorzystania we Włoszech kosztuje 14 euro (~63 złote), 3 GB w Grecji 9 euro (~40 złotych), 3 GB w USA – 8 euro (~36 złotych), a 3 GB na Tajwanie – 15 euro (~67 złotych). Kartę eSIM można zamówić przez tę stronę internetową.