Nowa funkcja w Twisto może zachęcić wiele osób do zapoznania się z tą usługą

Twisto oficjalnie rozpoczęło swoją działalność w Polsce w październiku 2019 roku. Pod niektórymi względami jest to konkurencja dla Revoluta, ponieważ także oferowane są bardzo korzystne kursy walut i przewalutowania bez prowizji, ale zasada działania tej usługi ogólnie jest nieco inna niż rozwiązanie Brytyjczyków. Czeski fintech stara się pozyskać kolejnych klientów i bardzo może mu w tym pomóc wprowadzona właśnie nowość.

Reklama

Co to jest Twisto?

Jako że prawdopodobnie wielu z Was nigdy nie słyszało o Twisto, warto pokrótce przypomnieć, co oferuje. Usługa opiera się na aplikacji na urządzenia mobilne, użytkownik otrzymuje też fizyczną kartę płatniczą Mastercard (co ciekawe, ze względów bezpieczeństwa nie jest na niej nadrukowany kod CVC – można go podejrzeć wyłącznie w programie). Konsumentowi przyznawany jest limit kredytowy – w przypadku zwrócenia wydanej kwoty w okresie bezodsetkowym (30+15), nie zostaną naliczone żadne dodatkowe opłaty. Jeśli zaś ktoś zdecyduje się przesunąć termin płatności, zapłaci 4,5 zł za każde odroczone 100 złotych (maksymalnie do 90% sumy wszystkich wydatków w minionym miesiącu).

Reklama

Twisto jest więc alternatywą dla wydawanych przez banki kart kredytowych, a jego zaletą jest brak opłaty rocznej, które czasami bywają naprawdę wysokie, jeśli klient nie wyda odpowiednio dużo pieniędzy lub nie wykona wystarczającej liczby transakcji przez 12 miesięcy. Dodatkową zaletą jest korzystny kurs przy przewalutowaniu i brak dodatkowych opłat oraz prowizji, podobnie jak w Revolucie.

Ciekawym rozwiązaniem w Twisto jest też możliwość odroczenia płatności za zakupy w sklepie internetowym nawet o 21 dni. Jeśli więc ktoś kupi jakiś przedmiot i zdecyduje się go zwrócić w ciągu 14 dni (bowiem przysługuje mu takie prawo), nie będzie musiał czekać na zwrot pieniędzy. Na obecną chwilę umożliwia to już ponad 300 sklepów w Polsce.

Nowość: cashback w Twisto (lista sklepów)

Twisto ma więc argumenty, aby przekonać do siebie użytkowników. Teraz do ich listy można dodać atrakcyjny cashback, bo sięgający nawet 10% wartości zakupów. Co więcej, dostępny jest on w ponad 850 sklepów i serwisów internetowych, m.in. Allegro, booking.com, eobuwie.pl, AliExpress, notino, empik.com, ebay, born2be, answear, diverse, ombre, groupon i zooplus. Aby skorzystać z usługi, należy wejść do aplikacji Twisto lub zalogować się do konta online i stamtąd przejść na stronę sklepu, a następnie dokonać zakupu. W zależności od wybranego sprzedawcy, cashback zostanie zrealizowany w terminie od dwóch do kilku tygodni. Zwrot nastąpi w formie punktów Twisto, które mogą być przeznaczone na dowolny zakup. Jeden punkt ma równowartość 1 zł.

Dostępne promocje i wartość cashbacku w poszczególnych sklepach klienci mogą sprawdzać na bieżąco w aplikacji, w zakładce Benefity. Operatorem usługi jest firma Tipli. Jeśli dla kogoś zakupy w sklepach internetowych to chleb powszedni, może odzyskać naprawdę sporą kwotę. Ja sam korzystam z podobnego rozwiązania w innym programie i w ciągu roku odzyskałem ~200 złotych – według mnie całkiem przyjemna kwota. Lista sklepów dostępna jest też na tej stronie internetowej.

Twisto przy okazji przypomniało, że niedawno użytkownicy zyskali dostęp do funkcji split, która umożliwia łatwy podział rachunku między kilka osób, a także poinformowało, że już wkrótce w aplikacji pojawią się płatności Google Pay, a niedługo później też Apple Pay.

Źródło: informacja prasowa