Masz Samsunga? Zobacz, kiedy możesz dostać Androida 11 z One UI 3

Samsung podzielił się właśnie swoimi planami aktualizacji poszczególnych urządzeń do najnowszej wersji Androida 11 wraz z nakładką One UI 3. Obecny harmonogram nie zawiera jednak wszystkich smartfonów i tabletów, wydanych w tym roku.

Reklama

Aktualizacja do One UI 3 – na pierwszy rzut flagowce

Nikogo nie zdziwi, iż jako pierwsze stabilnego Androida 11 z One UI 3 otrzymają tegoroczne flagowce, a konkretniej modele Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra. Posiadacze tych smartfonów powinni otrzymać informację o oprogramowaniu jeszcze w tym miesiącu.

Nieco dłużej, gdyż do stycznia 2021 roku, na One UI 3 poczekać będą musieli posiadacze modeli z serii Galaxy Note 20, Galaxy Note 10 oraz Galaxy S10. W pierwszym miesiącu nowego roku aktualizacja powinna wskoczyć także na dwa składane modele Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Z Flip.

Ostatnie aktualizacje do One UI 3 planowane są na wrzesień przyszłego roku, gdy zapewne poznamy już nowości w systemie Android 12.

Samsung Galaxy S20 FE dostanie aktualizację do Androida 11 z One UI 3
Samsung Galaxy S20 FE (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Kogo brakuje?

Cieszy fakt uwzględnienia w planach także tabletów oraz smartfonów z niższej półki Samsunga, czyli choćby serii Galaxy A10, choć jednocześnie nieco dziwi nieobecność takich modeli, jak Galaxy S20 FE, Galaxy Tab S7 Plus, czy chociażby Galaxy A41. Niewykluczone jednak, iż pojawią się one w kolejnych rozpiskach harmonogramu aktualizacji.

Reklama

Serwis TizenHelp, który udostępnił aktualną listę, zastrzega jednak, że została ona opublikowana przez egipski oddział producenta, więc nie musi dotyczyć użytkowników w innych regionach. Mimo wszystko terminy nie powinny się znacząco różnić (jeśli w ogóle).

Harmonogram aktualizacji

Grudzień 2020

Styczeń 2021

Luty 2021

Marzec 2021

Kwiecień 2021

Maj 2021

Czerwiec 2021

 • Samsung Galaxy Tab A
 • Samsung Galaxy A11
 • Samsung Galaxy A01
 • Samsung Galaxy A01 Core
 • Samsung Galaxy M11

Lipiec 2021

Sierpień 2021

 • Samsung Galaxy Tab Active Pro
 • Samsung Galaxy A 10.1
 • Samsung Galaxy A30S
 • Samsung Galaxy A20S
 • Samsung Galaxy A20
 • Samsung Galaxy A10S
 • Samsung Galaxy A10

Wrzesień 2021

 • Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019)

Słowem podsumowania

Pamiętajmy jednak, iż terminy są szacunkowe i dotyczą smartfonów z tzw. wolnej sprzedaży. Urządzenia zakupione u operatorów mogą otrzymać aktualizacje nieco później ze względu na proces dystrybucji oprogramowania oraz dodatki zaszyte w systemie.

 1. Brakuje dużo, bo nie ma S7,S8,s9, nota 8, nota 9. Przecież te modele nie są takie stare, a kosztowały podobnie co iPhony lub nawet więcej. Porażka a nie wsparcie.

   1. Racja. Wciąż otrzymuje łatki bezpieczeństwa, a to jest więcej niż można oczekiwać od większości producentów. Oczekiwanie nowej wersji Andka, kiedy wyczerpał się ich limit z zapowiedzi producenta, jest trochę przesadzone.

    1. Latki bezpieczeństwa to kpina z klienta bo iPhony 5 i 5s też dostają latki bezpieczeństwa i jakoś tego nie liczą we wsparciu. Aktualizację systemu = wsparcie. Latki bezpieczeństwa = plucie klientowi w twarz.

     1. Dostaje je już 5 lat. Żaden inny producent Andków nie wspiera fonów tak długo. Chwała im za to. Nie dla ciebie ten produkt i tyle – nikt nie zmusza.

     2. Tylko że w sprzęcie za grube tysiące, to powinien być psi obowiązek, a nie łaska producenta.

   2. Właśnie będzie mieć 5 lat, a w podobnej cenie iPhone 6s dostał aktualizację i też ma 5 lat. Właśnie o to chodzi we wsparciu aktualizacjami.

 2. Czy w UI 3.0 będzie ustawienie w kamerze, które powoduje obniżenie ilości FPS filmu, gdy jest za mało światła(tak jak na Iphonach)?

   1. Jak najbardziej, ale interesuje mnie czy będzie to dodane w tym momencie przy okazji większych zmian. Gdzieś w międzyczasie widziałem informację, że Samsung chce coś takiego skopiować od Apple, ale nie mogłem ponownie jej znaleźć. Ja chciałbym mieć po prostu parę skrótów do swoich ustawień na ekranie głównym aparatu, które aktywowałbym jednym wciśnięciem. Sam dobrze wiem, że jak jest ciemno to 60 klatek nie ma sensu, więc zmniejszałbym do 30.

 3. Mam S20+ 5G, właśnie zainstalowałem aktualizację. Czy ktoś wie jak wyłączyć cały czas widoczny na wyłączonym ekranie stan baterii? Wcześniej tego nie miałem…Dodatkowo opuszczanie belki z powiadomieniami ma animację, ale jest wolniejsze niż było…

 4. Do listy „Kogo brakuje” dodałbym Tab S6 i A51 5G. Ufam, że to tylko czyjeś przeoczenie bo jest na liście Tab S6 Lite i A51. Poza tym to nowe urządzenia, A51 5G to wszak ten rok wydania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama