Co nowego w One UI 3.0 na Androidzie 11? Lista nowości i zmian jest bardzo długa

Samsung jeszcze nie rozpoczął udostępniania stabilnej wersji One UI 3.0 na Androidzie 11, ale ruszyły już beta testy, dzięki którym mamy okazję dowiedzieć się, jakie nowości i zmiany wprowadza najnowsza wersja interfejsu południowokoreańskiego producenta.

Reklama

Kilka zagranicznych serwisów, w tym Android Police i SamMobile udostępniły pełny changelog One UI 3.0 na Androidzie 11. Jak możecie zobaczyć na załączonym poniżej zrzucie ekranu, jest on baaardzo długi i rozbudowany. Należy jednak pamiętać, że to opis wydania beta dla deweloperów i na razie nie ma 100% pewności, że wszystkie nowości i zmiany pojawią się w wersji stabilnej, aczkolwiek zdecydowana większość na pewno.

Samsung One UI 3.0 beta Android 11 changelog
Pełny changelog One UI 3.0 beta na Androidzie 11 (źródło: SamMobile)

Samsung One UI 3.0 – lista nowości i zmian

Chociaż changelog jest bardzo rozbudowany, to w większości Samsung wdrożył niewielkie zmiany i nowości, aczkolwiek użytkownicy powinni zauważyć i docenić dużą część z nich.

Reklama

Nowa wersja interfejsu, oparta na Androidzie 11, umożliwia na przykład włączenie funkcji wygaszania wyświetlacza po podwójnym dotknięciu wolnego obszaru na ekranie domowym, a także wygodniejszy podgląd konwersacji i mediów po zsunięciu panelu z powiadomieniami, bowiem mają się one znajdować w dedykowanych sobie sekcjach. Ponadto Samsung ulepszył widgety na Always On Display.

One UI 3.0 ma również umożliwić łatwiejsze dotarcie do ustawień klawiatury Samsunga i odnalezienie potrzebnych funkcji, a także korzystanie z bezprzewodowego trybu DeX. Sporo nowego pojawiło się też w przeglądarce producenta, m.in. możliwość blokowania przekierowania na stronie internetowej, jeśli użytkownik dotknie przycisk „wstecz”, przearanżowane menu, nowe dodatki (na przykład opcja tłumaczenia stron internetowych) i zwiększenie limitu otwartych kart do 99.

Innymi nowościami i zmianami w One UI 3.0 są m.in. (w kontaktach) opcja szybkiego usunięcia powielonych kontaktów, wydłużenie czasu (z 15 do 30 dni), po którym skasowane kontakty są trwale usuwane z kosza, (w wiadomościach) dodanie kosza na usunięte wiadomości, (w cyfrowym dobrostanie) informacje, jak zmienił się sposób użytkowania smartfona w porównaniu do poprzedniego tygodnia i możliwość sprawdzenia czasu korzystania z ekranu bez konieczności jego odblokowywania oraz (w aparacie) ulepszony autofokus, a także stabilizacja przy robieniu zdjęć księżyca na dużym przybliżeniu.

Użytkownicy z Polski wciąż nie mogą testować One UI 3.0 na Androidzie 11, ale za jakiś (nieokreślony jeszcze) czas Samsung z pewnością im to umożliwi. Tymczasem, jeśli ktoś jest zainteresowany, jak wygląda nowa wersja interfejsu, może zobaczyć całe mnóstwo zrzutów ekranu w artykule przygotowanym przez ekipę xda-developers.

 1. Ehh widzę błędne koło zatacza samsung, najpierw odchudza lag wizza, potem rozbudowuje, mulenie zacznie się znów za 2-3 wersje ?

     1. Mam dużo sprzętów Samsunga, w żadnym soft nie jest dobrze zoptymalizowany. Telefony Samsunga używałem jeszcze od czasów przedsmartfonowych, od początku smartfonow nie wychodziło im za dobrze z softem. Jedyny dobrze zoptymalizowany samsung jakiego miałem (a miałem masę) to był jeszcze smartfon na symbianie (tak Samsung też robił telefony na symbianie).

     2. Przedsmartfonowych Samsungów nie trawiłem, więc nie miałem. Smartfonowych również, dopiero S10 mnie przekonał. Tata dał mi swojego Note 2, to był dramat. Używałem ich tabletu, to był dramat. Spośród wszystkich smartfonow z Androidem, mój S10 jest pierwszym telefonem, którego nie chcę wyrzucić przez okno za to jak działa. Wręcz przeciwnie, tak płynnie działającego smartfona nie miałem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama