słuchawki TWS Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Samsung Galaxy Buds 2 Pro (źródło: 91mobiles)

Oto nowe słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 Pro. Oficjalna premiera już wkrótce

Rodzina słuchawek Galaxy Buds już wkrótce się powiększy o kolejny model. Galaxy Buds 2 Pro, bo o nich mowa, zdradziły właśnie swój wygląd, a przy okazji poznaliśmy też kilka szczegółów na ich temat.

Oto nowe słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Najnowsze słuchawki z linii Galaxy Buds będą dostępne w trzech kolorach: klasycznym białym i czarnym oraz bardziej przyciągającym wzrok fioletowym. Dla przypomnienia, w przypadku Galaxy Buds Pro klienci mieli do wyboru warianty czarny, fioletowy i srebrny, a Galaxy Buds 2 biały, czarny, fioletowy i oliwkowy. Niewykluczone jednak, że producent wprowadzi na rynek jeszcze jakieś edycje, aczkolwiek na tę chwilę nie mamy takich informacji.

Rendery 3D, które przedpremierowo pojawiły się w sieci, zdradzają nie tylko wersje kolorystyczne, w jakich będą dostępne nowe Galaxy Buds 2 Pro, ale też ich kształt i konstrukcję etui ładującego. Słuchawki mają kilka mikrofonów, złącze do ładowania i sensor, wykrywający, czy znajdują się w uchu użytkownika, natomiast na pokładzie etui widać diodę LED i złącze USB-C.

Co zaoferują nowe słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Niestety, specyfikacja nowych słuchawek nie jest jeszcze znana, w przeciwieństwie do ich wyglądu w różnych wydaniach kolorystycznych. Z uwagi na dopisek „Pro” w nazwie, można jednak traktować je jako następców Galaxy Buds Pro, które zadebiutowały 14 stycznia 2021 roku.

W związku z tym należy spodziewać się, że najnowsze słuchawki prawdziwie bezprzewodowe (TWS) Samsunga zaoferują funkcję aktywnej redukcji hałasów z otoczenia (ANC), a także tryby różnego poziomu wyciszenia otoczenia, dzięki którym użytkownik nie będzie musiał wyjmować słuchawek z uszu, aby – na przykład – z kimś porozmawiać na ulicy czy słyszeć odgłosy ważne z punktu widzenia jego bezpieczeństwa (m.in. wydawane przez jeżdżące samochody czy pociągi).

Galaxy Buds Live, Galaxy Buds 2, Galaxy Buds Pro (fot. Tabletowo.pl)
od lewej: Galaxy Buds Live, Galaxy Buds 2, Galaxy Buds Pro (fot. Tabletowo.pl)

Ponadto można spodziewać się też lepszego wyposażenia, które dostarczy dźwięk jeszcze wyższej jakości, a także poprawionej odporności na wodę oraz dłuższego czasu pracy. Dla przypomnienia, Galaxy Buds Pro mogą grać na jednym ładowaniu od 5 do 8 godzin, a z pomocą etui ładującego można słuchać muzyki nawet przez 18/28 godzin (odpowiednio z włączoną i wyłączoną funkcją ANC).

Premiery Galaxy Buds 2 Pro spodziewamy się na najbliższej konferencji Galaxy Unpacked, która według ostatnich doniesień odbędzie się 10 sierpnia 2022 roku. W jej trakcie Samsung zaprezentuje również nowe składane smartfony Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4 oraz smartwatche Galaxy Watch 5 i Galaxy Watch 5 Pro.