ok kciuk w górę super thumb up
fot. Pexels

Tym smartfonom z Androidem nikt nie dorównuje – są najlepsze

Chociaż producenci walczą ze sobą jak równy z równym, to ktoś mimo wszystko musi być (naj)lepszy. Dzięki popularnemu benchmarkowi AnTuTu znów dowiedzieliśmy się, które smartfony z Androidem są obecnie najlepsze pod względem wydajności.

Te smartfony miażdżą androidową konkurencję

Oczywistym jest, że najnowszy, styczniowy ranking najwydajniejszych smartfonów z Androidem zdominowały urządzenia z topowym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, gdyż od jego premiery minęły już ponad trzy miesiące i w tym czasie na rynku zdążyło zadebiutować wiele modeli z nim na pokładzie.

Co ciekawe, w TOP 10 najwydajniejszych smartfonów z Androidem (w Chinach) nie ma już Xiaomi 14 i 14 Pro, które jako pierwsze wskoczyły na pierwsze dwa miejsca rankingu (podsumowującego testy przeprowadzone w październiku 2023 roku). W styczniu 2024 roku najwydajniejszy okazał się OPPO Find X7, który uzyskał średni wynik 2209832 punkty. Jego brat, OPPO Find X7 Ultra, znalazł się dopiero na 4. miejscu.

Z analogiczną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku wspomnianych przed chwilą najnowszych flagowców Xiaomi, gdyż to właśnie Xiaomi 14, a nie 14 Pro zajął najwyższą lokatę w październiku 2023 roku. Styczniowe TOP 3 uzupełniają iQOO 12 Pro i ASUS ROG Phone 8 Pro. Warto zauważyć, że pierwsza trójka mocno „odjechała” pozostałej siódemce, gdyż jako jedyna przekroczyła 2,2 mln punktów.

W owej siódemce znajdują się kolejno OPPO Find X7 Ultra, iQOO 12, OnePlus 12, REDMAGIC 9 Pro+, iQOO Neo 9 Pro, vivo X100 Pro i vivo X100. Ostatnia trójka, jako jedyna z całej dziesiątki, nie ma na pokładzie procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, a układ MediaTek Dimensity 9300. Po wynikach widać jednak, że nie odstaje on znacząco od topowego Snapdragona.

najwydajniejsze smartfony z Androidem w Chinach w styczniu 2024 roku AnTuTu
źródło: AnTuTu

Nie tylko flagowe smartfony

AnTuTu opublikowało również ranking najwydajniejszych smartfonów ze średniej półki z Androidem (w Chinach). Szczególnie wyróżnia się w nim Redmi K70E z procesorem MediaTek Dimensity 8300-Ultra, który w styczniu 2024 roku „wykręcił” średnio aż 1328150 punktów. Pozostałym smartfonom z TOP 10 sporo do niego zabrakło. W oczy rzuca się też, że większość modeli w najlepszej dziesiątce ma we wnętrzu układ MediaTek Dimensity 8xxx.

najwydajniejsze średniopółkowe smartfony z Androidem w Chinach w styczniu 2024 roku AnTuTu
źródło: AnTuTu