smartfon Motorola moto g52 smartphone
Motorola moto g52 (źródło: 91mobiles)

Nowa Motorola już nie zaskoczy, ale może niektórych rozczarować

Miesiąc temu na polskim rynku zadebiutowała motorola moto g22, której cena w Polsce została ustalona na 799 złotych. Teraz na horyzoncie pojawiła się kolejna nowa Motka z kolejnej generacji serii moto g. Smartfon jeszcze przed oficjalną premierą zdradził mnóstwo szczegółów na swój temat. Największą tajemnicą pozostaje jego cena.

Reklama

Specyfikacja smartfona Motorola moto g52 ujawniona jeszcze przed oficjalną premierą

Motorola do końca 2022 roku wprowadzi na rynek jeszcze przynajmniej 19 unikalnych smartfonów, w tym topowy model „Frontier” oraz urządzenia o nazwach kodowych „Dubai”, „Dubai+” i „Miami”. To ostatnie zapowiada się szczególnie ciekawie, ponieważ będzie pod wieloma względami podobne do Xiaomi 12 i Xiaomi 12X, a także Xiaomi Mi 11 Lite.

smartfon Motorola moto g52 smartphone
moto g52 (źródło: 91mobiles)

Wśród tej dziewiętnastki znajdzie się też Motorola moto g52, która ukrywa się pod oznaczeniem „Rhode” i właśnie zdradziła najważniejsze informacje na swój temat. Najistotniejszą jest ta, że smartfon zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 680 2,4 GHz (6 nm), który nie ma modemu 5G. W przeciwieństwie więc do moto g51 5G z platformą mobilną Qualcomm Snapdragon 480+ 2,2 GHz (8 nm), nie obsłuży sieci piątej generacji. Na tę chwilę nie wiadomo, czy na rynku pojawi się także wersja wspierająca 5G.

Smartfon będzie dostępny w konfiguracjach z 4 GB i 6 GB RAM oraz 128 GB i 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Ponadto Motorola moto g52 otrzyma również wyświetlacz POLED z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz i rozdzielczością Full HD+, a także akumulator o pojemności 5000 mAh.

Na przodzie moto g52 znajdzie się aparat o rozdzielczości 16 Mpix, który zostanie umieszczony w okrągłym otworze pośrodku górnej części wyświetlacza. Na tyle Motorola zaplanowała natomiast zestaw 50 Mpix + 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym + 2 Mpix do pomiaru głębi ostrości. Smartfon po wyjęciu z pudełka będzie pracował pod kontrolą systemu Android 12.

smartfon Motorola moto g52 smartphone
moto g52 (źródło: 91mobiles)

Motorola moto g52 naturalnie zaoferuje też czytnik linii papilarnych, który prawdopodobnie znajdzie się na bocznej krawędzi w klawiszu zasilania. Ponadto z udostępnionych przedpremierowo grafik wynika, że smartfon otrzyma również głośniki stereo.

Data premiery modelu Motorola moto g52 nie jest znana, ale wszystko wskazuje na to, że powinniśmy się go spodziewać lada chwila. Dla przypomnienia, Motorola moto g51 5G zadebiutowała w Polsce 18 stycznia 2022 roku i kosztowała na start 1099 złotych. Patrząc na specyfikację nadchodzącej nowości, mamy prawo oczekiwać, że jej cena będzie niższa.