smartfon Motorola Moto G200 smartphone
Motorola Moto G200 (źródło: TechnikNews)

Oto Motorola Moto G200. Oficjalna premiera to podobno kwestia kilku dni

Wygląda na to, że Motorola zamierza poważnie rozmościć się w segmencie high-end. Motorola Moto G100 w bardzo bliskiej przyszłości doczeka się bezpośredniej następczyni – wiemy już, jak będzie wyglądała Motorola Moto G200 i co zaoferuje.

Reklama

Oto Motorola Moto G200. Oficjalna premiera to podobno kwestia kilku dni

Serwis TechnikNews udostępnił dziś kilka renderów nowego smartfona marki Motorola. Co równie ciekawe, jednocześnie twierdzi, że zostanie on oficjalnie zaprezentowany już za kilka dni! Sam producent nie zapowiedział jeszcze premiery nowego modelu, więc dokładna data debiutu wciąż pozostaje niewiadomą.

Trzeba bowiem przypomnieć, że w ostatnim czasie pojawiły się informacje na temat prawdziwie high-endowych smartfonów Motorola Edge 30 Ultra i Motorola Edge X. Nadchodząca Motorola Moto G200 będzie miała z nimi wiele wspólnego, aczkolwiek na ten moment nie zapowiada się na to, aby okazała się ona przebrandowanym modelem Edge 30 Ultra lub Edge X.

Według informacji, przekazywanych przez serwis TechnikNews, Motorola Moto G200 zaoferuje aparat główny o rozdzielczości 108 Mpix na panelu tylnym, któremu towarzyszyć będzie 13 Mpix aparat z obiektywem ultraszerokokątnym i 2 Mpix sensor do pomiaru głębi. Na przodzie ma się z kolei znaleźć 16 Mpix „oczko” do selfie i rozmów wideo.

Ponadto Motorola Moto G200 będzie kusić wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością nawet 144 Hz oraz procesorem Qualcomm Snapdragon 888, który ma współpracować z 8 GB RAM (LPDDR5).

Oczywiście nie zabraknie też wsparcia dla sieci 5G i WiFi 6, a także czytnika linii papilarnych (z renderów wynika, że znajdzie się on na bocznej krawędzi, poniżej klawiszy do regulacji głośności). Smartfon po wyjęciu z pudełka ma pracować pod kontrolą systemu Android 11.

Według nieoficjalnych informacji, Motorola Moto G200 zostanie wprowadzona na chiński rynek jako Motorola Edge S30. Jako że Motorola Moto G100 jest oficjalnie dostępna w Polsce, spodziewamy się, że Motorola Moto G200 również trafi do sprzedaży w kraju nad Wisłą.

Cena na europejskim rynku wciąż pozostaje nieznana. Dla przypomnienia, Motorola Moto G100 kosztowała w Polsce na start 2499 złotych. Aktualnie trzeba za nią zapłacić 2199 złotych, aczkolwiek zdarzały się promocje, pozwalające kupić ją za mniej niż 2000 złotych.