smartfon motorola moto g100 smartphone
Motorola Moto G100 (źródło: Motorola)

Motorola Moto G200 będzie demonem wydajności. Procesor i ekran to prawdziwy miód

Motorola Moto G100 (w Chinach sprzedawana jako Motorola Edge S) zyskała uznanie w oczach wielu recenzentów. Urządzenie charakteryzuje się bowiem naprawdę przyzwoitą wydajnością, długim czasem pracy na jednym ładowaniu oraz zaskakująco dobrą jakością wykonywanych zdjęć – przynajmniej jak na swoją półkę cenową. Chodzą słuchy, jakoby już w przyszłym miesiącu Lenovo miało zaprezentować jej godną następczynię – model Motorola Moto G200.

Motorola Moto G200 – wszystko, co wiemy o nowym smartfonie

Urządzenie o nazwie kodowej „Yukon”, które w Państwie Środka ma zadebiutować jako Motorola Edge S30, prawdopodobnie będzie mogło pochwalić się wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 144 Hz. Niestety, technologia, w jakiej zostanie on wykonany, na dzień dzisiejszy jest dla nas tajemnicą. Przypuszcza się jednak, że podobnie jak w przypadku linii Motorola Edge 20, producent pokusi się o zastosowanie panelu OLED.

smartfon motorola edge 20 pro smartphone
Motorola Edge 20 Pro (źródło: Tabletowo / Tomasz Szwast)

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, Motorola Moto G200 napędzana będzie topowym, ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 888 (5 nm, 1x Cortex-X1 2,84 GHz + 3x Cortex-A78 2,42 GHz + 4x Cortex-A55 1,8 GHz) z układem graficznym Adreno 660.

Dla przypomnienia, Motorola Moto G100 wyposażona została w procesor Qualcomm Snapdragon 870 (7 nm, 1x Cortex-A77 3,2 GHz + 3x Cortex-A77 2,42 GHz + 4x Cortex-A55 1,8 GHz) z układem graficznym Adreno 650. Na pokładzie urządzenia znajdzie się także 8 GB RAM (LPDDR5).

W skład zaplecza fotograficznego Motoroli Moto G200 mają wejść cztery aparaty: trzy na tylnym panelu i, w przeciwieństwie do bezpośredniej poprzedniczki, tylko jeden na froncie. Matrycę główną o rozdzielczości 108 Mpix (f/1.9, Samsung S5KHM2) prawdopodobnie zapożyczono z modelu Edge 20 Pro.

Obok niej znajdą się 13 Mpix aparat z obiektywem ultraszerokokątnym, zdolnym wykonywać zdjęcia w trybie makro i 2 Mpix czujnik głębi. Na przodzie ma się zaś pojawić 16 Mpix do rozmów wideo i autoportretów.

smartfon motorola edge 20 pro smartphone
Motorola Edge 20 Pro (źródło: Tabletowo / Tomasz Szwast)

Mimo że coraz większa liczba producentów powoli zaczyna aktualizować swoje dotychczasowe urządzenia do systemu operacyjnego Android 12 lub takowe uaktualnienia zapowiada, Motorola Moto G200 działać ma pod kontrolą Androida 11.

Próżno szukać jakichkolwiek informacji odnośnie wyglądu czy ceny nadchodzącego smartfona, choć zważywszy na zbliżającą się wielkimi krokami premierę niewykluczone, że więcej szczegółów ujrzy światło dzienne w nadchodzących dniach.