tablet motorola moto tab g20
Motorola Moto Tab G20 (źródło: Motorola)

Nadchodzi Motorola Moto Tab G70. Ma na pokładzie procesor stworzony z myślą o tabletach

Do sieci trafiły pierwsze informacje na temat nadchodzącego tabletu Motorola Moto Tab G70 – urządzenie zostało dostrzeżone w oficjalnej bazie danych Konsoli Google Play. Poza zdjęciami ujawniającymi wygląd, mamy także kluczowe informacje dotyczące specyfikacji nadchodzącego tabletu Motoroli.

Motorola Moto Tab G70 – jest wygląd i specyfikacja tabletu

MediaTek stworzył specjalną linię procesorów Kompanio, które są dedykowane tabletom oraz laptopom (typu Chromebook). Kolejnym tabletem, wykorzystującym procesor z tej serii, będzie Motorola Moto Tab G70. Z informacji, udostępnionych przez Google, wynika, że jest to model o nazwie kodowej MT8183A, pod którym kryje się zmodyfikowany wariant MediaTek Kompanio 500.

Wspomniany procesor opiera się na architekturze ARM i w jego skład wchodzą cztery rdzenie wykonane w mikroarchitekturze ARM Cortex-A73 (taktowane zegarem 2,0 GHz) oraz cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A53 (o częstotliwości 2,0 GHz). Co więcej, na pokładzie czipu znajduje się trzyrdzeniowy, zintegrowany układ graficzny ARM Mali-G78 o taktowaniu 800 MHz. MediaTek Kompanio 500 jest produkowany przez TSMC w 12-nm procesie litograficznym.

Motorola Moto TAB G70 tablet
źródło: yabhishekhd

Z obecnych informacji wynika także, że Motorola Moto Tab G70 ma mieć na pokładzie 4 GB pamięci operacyjnej – najpewniej LPDDR4x lub LPDDR3, bowiem procesor MediaTek Kompanio 500 wspiera tylko takie moduły. Ponadto Motorola Moto Tab G70 otrzyma 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Jeśli natomiast chodzi o ekran, na tę chwilę nie mamy zbyt wielu informacji na jego termat. Render, który udostępniono w Konsoli Google Play, pokazuje, że obramowanie wyświetlacza nie będzie przesadnie grube. Dodatkowo podaje ona, że wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 1200×2000 pikseli, a do tego ma 240 ppi. Wynika z tego, że ekran ma przekątną ~10 cali.

Motorola Moto Tab G70
źródło: yabhishekhd

Ponadto w Konsoli Google Play podano, że tablet Motorola Moto Tab G70 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 11, który najpewniej zostanie „przykryty” autorską nakładką Motoroli, która nie różni się zbytnio od czystego systemu Google.

Na tę chwilę data premiery oraz informacje na temat dostępności tabletu Motorola Moto Tab G70 nie są znane.