Motorola Edge 30 Ultra
źródło: 91mobiles

Motorola Moto Edge X pojawi się już wkrótce, ale producent ma jeszcze jeden smartfon w zanadrzu

Tegoroczna seria Motorola Edge 20 bardzo zbliżyła się do konkurencji pod względem specyfikacji technicznej. Jak się okazuje, producent przygotowuje się na premierę nie jednego, a dwóch flagowych urządzeń, bowiem już w grudniu premierę mają mieć Motorola Moto Edge X oraz Motorola Edge 30 Ultra.

Specyfikacja Motorola Moto Edge X

Wszystko wskazuje na to, że grudzień będzie dla Motoroli bardzo ważnym miesiącem, bowiem dane, które dostarczył nam użytkownik Weibo pod pseudonimem Digital Chat Station sugerują, że producent planuje zaprezentować dwa bardzo podobne smartfony, które będą różniły się od siebie procesorem.

Motorola Edge 30 Ultra
Motorola Edge 30 Ultra (źródło: 91mobiles)

Pierwszym z nich będzie Motorola Moto Edge X. Nieoficjalne dane mówią, że smartfon otrzyma 6,67-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ odświeżany w 144 Hz. Procesor Snapdragon 888+ ma być wspierany przez maksymalnie 12 GB pamięci RAM LPDDR5 oraz 256 wbudowanej pamięci wewnętrznej UFS 3.1.

Tylna obudowa urządzenia ma skrywać trzy obiektywy – główny z matrycą 50 Mpix, ultraszeroki aparat z 50 Mpix oraz 2 Mpix moduł. Z kolei na panelu przednim ma znaleźć się 60 Mpix aparat do selfie. Całość ma być zasilana przez akumulator o pojemności 5000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 68 W. Urządzenie będzie działało na systemie Android 11 z nakładką MyUX Motoroli.

Specyfikacja Motorola Edge 30 Ultra

Zgodnie z doniesieniami portalu 91mobiles, drugim smartfonem, który ma mieć premierę w grudniu to Motorola Edge 30 Ultra. Na jej pokładzie znajdziemy zatem 6,67-calowy wyświetlacz OLED pracujący w rozdzielczości Full HD+, odświeżany w 144 Hz i wspierający HDR.

Motorola Edge 30 Ultra
Motorola Edge 30 Ultra (źródło: 91mobiles)

Zaplecze fotograficzne jest w tym przypadku takie samo jak w Moto Edge X, jednak procesor oraz typ pamięci RAM uległ zmianie. Dany model będzie napędzany przez 8-rdzeniowy czip Qualcomm Snapdragon 898, zaprojektowany na podstawie architektury ARMv9 i wytworzony przez TSMC w 4 nm procesie litograficznym.

Co więcej, portal 91mobiles donosi, że układ ma być wspierany przez 8 lub 12 GB pamięci w nowym standardzie LPDDR5x, przez co urządzenie będzie jeszcze wydajniejsze.

Premiera obu smartfonów powinna odbyć się już w grudniu. Wtedy poznamy dokładne specyfikacje nadchodzących urządzeń Motoroli.