Xiaomi Mi Pad 3

Kiedy premiera Xiaomi Mi Pad 5? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Warto czekać?

Xiaomi niejednokrotnie próbowało swoich sił w segmencie tabletów, ale najwyraźniej producentowi nie szło tak, jak by sobie tego życzył. Mimo wszystko nie zamierza z niego rezygnować, ale na premierę serii Xiaomi Mi Pad 5 musimy jednak cierpliwie poczekać.

Pamiętacie jeszcze, że Xiaomi ma w swojej ofercie też tablety?

Xiaomi mocno traci na absencji w segmencie tabletów, ponieważ w ostatnim czasie notuje on świetne wyniki przez przeniesienie pracy i nauki do domu – użytkownicy potrzebują dodatkowego sprzętu do tego celu i masowo kupują nowe urządzenia. To się jednak wkrótce skończy, bo powoli świat wraca do „nowej normalności”. Xiaomi może tylko sobie pluć w brodę, że dla niej ta kura nie zniosła złotych jaj.

Ostatnie tablety Xiaomi wprowadziło na rynek w… 2018 roku – były to Mi Pad 4 i Mi Pad 4 Plus. Trzy lata to szmat czasu, ale producent był zajęty czym innym, przede wszystkim wzmacnianiem swojej pozycji w segmencie smartfonów, bo pojawiła się okazja, aby ugrać coś na problemach Huawei, który obecnie nie jest już nawet w TOP 5 największych producentów smart-telefonów w ujęciu globalnym.

Kiedy premiera Xiaomi Mi Pad 5? Nie ma dobrych wiadomości…

Coraz więcej i częściej mówi się jednak, że w tym roku na rynku zadebiutuje seria Xiaomi Mi Pad 5. Do tej pory wydawało się to wielce prawdopodobne, natomiast teraz możemy to uznać już za pewnik. Dlaczego?

Xiaomi Mi Pad 5 - Render Luty 2021 Weibo
Tak może, ale nie musi wyglądać Xiaomi Mi Pad 5 (fot. Weibo)

Jak zauważył serwis Gizchina, Product Director w Redmi odpowiedział w serwisie Weibo jednemu użytkownikowi, że Xiaomi Mi Pad 5 zadebiutuje (dopiero) w drugiej połowie 2021 roku, czyli najwcześniej w lipcu, aczkolwiek niewykluczone, że jeszcze później. To jednak pierwsze potwierdzenie ze strony producenta, że wprowadzi na rynek nowe tablety.

W przeszłości pojawiło się wiele informacji na temat serii Xiaomi Mi Pad 5, ale trudno na ten moment stwierdzić, które z nich pokryją się z rzeczywistością. Według najnowszych, Xiaomi Mi Pad 5 zostanie wyposażony w wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1080p, procesor MediaTek Dimensity 1200 z modemem 5G i akumulator o pojemności 8520 mAh. Z kolei na pokładzie Xiaomi Mi Pad 5 Pro ma się znaleźć podobny ekran, tylko z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz i wsparciem dla obsługi rysikiem, a także procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G.

Zapowiada się więc na to, że Xiaomi chce stworzyć alternatywę dla iPadów Pro oraz linii Galaxy Tab S7/Galaxy Tab S8.