Samsung Galaxy Tab S7+ touchpad, klawiatura i piórko, DeX
Samsung Galaxy Tab S7+ (fot. Andrzej Libiszewski)

Są już pierwsze informacje o tabletach Samsung Galaxy Tab S8!

Kurz po premierze serii Galaxy S21 już opadł (dziś kończy się jej przedsprzedaż), więc zaczynamy wypatrywać kolejnych urządzeń producenta. I nie musieliśmy długo czekać, aż takowe pojawią na horyzoncie – są bowiem już pierwsze informacje o rodzinie tabletów Samsung Galaxy Tab S8!

Seria Galaxy Tab S7 zadebiutowała oficjalnie 5 sierpnia 2020 roku, więc nie spodziewamy się premiery kolejnej generacji w najbliższym czasie. Mimo to, już teraz do sieci wyciekła ogromna dawka informacji na temat jej specyfikacji i spodziewanych cen!

Są już pierwsze informacje o tabletach Samsung Galaxy Tab S8!

Według doniesień, które pojawiły się na kanale użytkownika The Galox w serwisie YouTube, tablet Samsung Galaxy Tab S8, podobnie jak Galaxy Tab S7, będzie dostępny w dwóch wersjach, w tym jednej z „plusem” w nazwie. Jedna i druga zostanie wyposażona w tej sam, topowy procesor Qualcomm Snapdragon 888 ze zintegrowanym modemem 5G. Niewykluczone jednak, że w wybranych wariantach Samsung go wyłączy, aby obniżyć cenę.

Różnice będzie widać też w przekątnych wyświetlaczy. Samsung Galaxy Tab S8 ma otrzymać 11-calowy panel LCD, natomiast Galaxy Tab S8+ ekran AMOLED o przekątnej 12,4 cala. W obu przypadkach będzie jednak dostępna funkcja odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz oraz (zapewne) wsparcie dla obsługi rysikiem S Pen.

Tablet Samsung Galaxy Tab S8 też będzie dostępny w dwóch wersjach jak Galaxy Tab S7
Galaxy Tab S7 i Galaxy Tab S7+ (źródło: Samsung)

Kolejną różnicą będzie umiejscowienie czytnika linii papilarnych. W Galaxy Tab S8 zostanie on zintegrowany z klawiszem włączania, natomiast w Galaxy Tab S8+ ukryty pod taflą wyświetlacza. Wynika to z faktu, że tylko ten drugi ma ekran AMOLED, który to umożliwia.

Tablety z serii Samsung Galaxy Tab S8 mają być dostępne w konfiguracjach z 8 GB i 12 GB RAM oraz z 128 GB, 256 GB i 512 GB pamięci wbudowanej. Nie zmieni się natomiast pojemność akumulatorów – podstawowy model dostanie baterię 8000 mAh, a Galaxy Tab S8+ 10090 mAh. W obu przypadkach zapewnione zostanie wsparcie dla ładowania przewodowego o mocy 25 W.

Dla przypomnienia, serię Galaxy Tab S7 można ładować z mocą nawet 45 W. Podobny regres widoczny jest jednak we flagowych smartfonach z rodziny Galaxy S21.

tablet Samsung Galaxy Tab S7+
Samsung Galaxy Tab S7+ (fot. Andrzej Libiszewski / Tabletowo.pl)

Według The Gallox, ceny tabletów z serii Samsung Galaxy Tab S8 powinny pozostać na podobnym poziomie, jak w przypadku poprzedniej generacji. Dla przypomnienia, ceny Galaxy Tab S7 zaczynały się w Polsce od 3199 złotych.

Należy jednak mieć na uwadze, że jeszcze coś może się zmienić, jako że do oficjalnej premiery rodziny Samsung Galaxy Tab S8 pozostaje wiele czasu. Mimo wszystko podobna specyfikacja wydaje się bardzo prawdopodobna.