Xiaomi Mi Pad 4 tablet
Xiaomi Mi Pad 4

Pierwsza plotka, jeden dzień, premiera – Xiaomi Mi Pad 4 Plus oficjalnie

Cóż, trzeba przyznać, że Xiaomi ma naprawdę niezłe tempo. Nie dalej jak wczoraj na łamach Tabletowo pojawiła się plotka na temat nadchodzącego tabletu producenta, jakim miałby być Xiaomi Mi Pad 4 Plus, a już dzisiaj możemy się z Wami podzielić oficjalnymi informacjami na jego temat. Tak, urządzenie zostało właśnie zaprezentowane.

Xiaomi Mi Pad 4 jest nam znany już od jakiegoś czasu – a dzisiaj, jak nietrudno się domyślić, zadebiutował jego starszy brat. Wersja oznaczona Plusem została wyposażona w ekran o przekątnej 10,1-cala, który cechuje się rozdzielczością 1920 x 1200 pikseli, proporcjami 16:10 oraz zaokrąglonymi rogami, które prywatnie uważam za detal niezwykle pozytywnie wpływający na design urządzenia. Tablet, ze względu na spory ekran i nie-takie-znowu-cienki ramki jest dosyć duży, co przekłada się na wagę wynoszącą 485 gramów. Cóż, jak się chce mieć dziesięć cali, to trzeba nosić pół kilograma ;). Warto dodać, że wymiary urządzenia to 149,08 x 245,6 x 7,99 milimetra.

Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną, to Xiaomi Mi Pad 4 Plus został wyposażony w procesor Snapdragon 660 (podobnie zresztą, jak jego młodszy brat), który do spółki z 4 GB RAM-u (pamięć LPDDR4X) powinien zapewnić wystarczającą moc obliczeniową. Na dane użytkownika przeznaczono, w zależności od wersji, 64 lub 128 gigabajty pamięci wewnętrznej.

Jeżeli chodzi o baterię, to ta robi wrażenie – tablet zasilać będzie ogniwo o pojemności 8620 mAh, które zasilać będzie trzeba za pomocą dosyć wolnej ładowarki 5V/2A – nietrudno policzyć, że ładowanie będzie trwało kilka długich godzin.

Jeżeli chodzi o aparaty, to producent pokusił się o zastosowanie takiego samego zestawu, jak w wersji mniejszej – Xiaomi Mi Pad 4 Plus jest wyposażony w kamerę główną o rozdzielczości 13 Mpix i przysłonie f/2.0 oraz pięciomegapikselową kamerkę do połączeń wideo (f/2.0), która najprawdopodobniej wspiera funkcję Face Unlock.

Tablet został zaprezentowany wyłącznie jako urządzenie wyposażone zarówno w Wi-Fi, jak i moduł LTE, lecz użytkownik ma prawo do wyboru między kolorami – czarnym i złotym – oraz wspomnianymi już wielkościami pamięci wewnętrznej. Wersja mniejsza została wyceniona na równowartość mniej więcej 1050 złotych, zaś za sto dwudziestkę ósemkę chętni muszą wydać zaledwie stówę więcej i zapłacić 1150 złotych – należy mieć w pamięci, że to prawie dwa razy tyle, ile trzeba było zapłacić za najtańszy wariant mniejszego brata. Przedsprzedaż w Chinach już ruszyła, jednak nie mamy żadnych dodatkowych informacji na temat pojawienia się tabletu na innych rynkach.

źródło: Mi dzięki GSMArena