składany smartfon Huawei P50 Pocket foldable smartphone
Huawei P50 Pocket (źródło: Harper’s Bazaar China Weibo)

Nowy Huawei będzie bardzo kobiecy

Z jednej strony producenci starają się projektować maksymalnie „uniwersalne” urządzenia, aby trafiły one w gusta jak największego grona użytkowników. Z drugiej jednocześnie przygotowują oni produkty dedykowane ściśle określonej grupie docelowej. Tak właśnie może być z nowym smartfonem Huawei, przynajmniej w tej wersji.

Nowy Huawei P50 Pocket będzie bardzo kobiecy

Już 23 grudnia 2021 roku Huawei zaprezentuje kilka nowych urządzeń. Jednym z nich będzie pierwszy w ofercie smartfon z klapką, tj. typu clamshell. Do tej pory producent wprowadził na rynek trzy składane modele, ale każdy z nich miał budowę podobną do Samsunga Galaxy Z Fold 3, Xiaomi MIX Fold czy OPPO Find N – zob. Mate X, Mate Xs i Mate X2.

W przeszłości Huawei deklarował, że nie jest zainteresowany taką formą smartfona, ale – jak to mówią – tylko krowa zdania nie zmienia. I dobrze, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu konstrukcje jest naprawdę duże, o czym świadczy ogromna popularność Galaxy Z Flip 3 – Samsung cały czas zwiększa produkcję, aby dostarczyć do sklepów tyle sztuk, ile klienci chcą kupić.

Huawei P50 Pocket zadebiutuje dopiero 23 grudnia 2021 roku, ale już dziś wiadomo, jak będzie wyglądał. Na profilu Harper’s Bazaar China w serwisie Weibo pojawiły się zdjęcia, na których widać pierwszy składany smartfon z klapką marki.

Nie da się ukryć, że jest on bardzo kobiecy – zwróćcie też uwagę na wzór na obudowie. Na profilu producenta również opublikowano grafikę, na której widać fragment tego urządzenia, tym razem w białej wersji kolorystycznej, aczkolwiek ta także jest wykończona w bardzo designerski sposób. Aż przypomniał mi się Samsung Diva.

Wszystko wskazuje zatem na to, że to właśnie kobiety będą główną grupą docelową dla Huawei P50 Pocket. Podobnie było w przypadku Galaxy Z Flip – Samsung też promował ten model jako designerski, „modowy” smartfon. Nie można jednak wykluczyć, że na rynku pojawi się również przynajmniej jedna, wykończona w bardziej „klasyczny” sposób wersja – w końcu nie każdy, nawet kobiety, lubi taką ekstrwagancję.

W przeszłości przedstawiciel Huawei zapowiedział, że „nowy składany smartfon” będzie dostępny w Europie, aczkolwiek zostanie zaanonsowany na Starym Kontynencie dopiero pod koniec lutego, podczas targów MWC 2022 w Barcelonie.