Huawei publikuje listę smartfonów, które dostaną aktualizację do Androida 10 i EMUI 10

Huawei wciąż pozostaje w dość niewygodnej sytuacji, jeśli chodzi o wprowadzanie nowych urządzeń na rynki europejskie, ale nie powstrzymuje to firmy przed wspieraniem tych urządzeń, które już są tam sprzedawane. Dziś firma ogłosiła listę smartfonów, które dostaną EMUI 10.

Android 10 i nakładka systemowa EMUI 10 były już dostępne w wersji beta na nowych urządzeniach, takich jak Mate 30 czy P30, ale dla tych użytkowników, którzy nie biorą udziału w testach oprogramowania, nie miało to większego znaczenia. Na pewno jednak zauważą oni aktualizację zmieniającą wygląd głównego interfejsu i moga chcieć wiedzieć, czy należałoby się jej spodziewać na ich smartfonach.

Huawei publikuje listę aktualizowanych modeli

Zgodnie z informacjami od Huawei, już w tym miesiącu będą pojawiać się aktualizacje do EMUI 10 dla poniższych modeli:

W gruncie rzeczy aktualizacja dla modelu Mate 20 Pro już się rozpoczęła. Co prawda w ubiegłym tygodniu ją wstrzymano, ale dostajemy sygnały, że kolejni użytkownicy tego modelu ją otrzymują, więc wydaje się, że kryzys został zażegnany.

„W późniejszych miesiącach” Huawei rozszerzy harmonogram aktualizacji EMUI 10 o kolejne urządzenia:

Nie jest powiedziane, że pozycje smartfonów na liście będą determinować kolejność aktualizacji, choć można się tego spodziewać.

Kto nie dostanie Androida 10?

Niestety, nie wszystkie smartfony Huawei dostaną aktualizację do Androida 10 i EMUI 10. Jeśli Waszego urządzenia nie ma na powyższych listach, mogło pechowo pojawić się na innej – wykazującej, które urządzenia się na nie nie załapały:

Te smartfony Huawei i Honor nie dostaną Androida 10 i EMUI 10

Co wnosi EMUI 10?

Przede wszystkim – sporo zmienia się wizualnie. Wprowadzono obsługę ogólnosystemowego ciemnego motywu, nowe animacje i kilka przydatnych funkcji. Poprawiono pewne aspekty wydajności i bezpieczeństwa oraz dorzucono nowszą wersję GPU Turbo. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, przyjrzyjcie się analizie Krzyśka – kiedy Android 10 był jeszcze testowany na Mate 20 Pro, opisał swoje wrażenia w tym artykule.

Najważniejsze jest to, że smartfony Huawei, które nosimy w naszych kieszeniach, niezmiennie wspierają usługi Google. Aktualizacje na pewno nie pozbawią nas do nich dostępu, co dla wielu jest kluczowe.

Jak działa Android 10 na Huawei Mate 20 Pro? Testujemy nowy system z nową nakładką – EMUI 10

źródło: 9to5google