Aktualizacja do Androida 10 wraz z EMUI 10 dla Huawei Mate 20 Pro już w Polsce!

Aktualizacje systemu operacyjnego w smartfonie do wyższej wersji Androida to często okazja do zapoznania się z ulepszonym wyglądem interfejsu i nowymi funkcjami. Dziś mogą to zrobić właściciele Huawei Mate 20 Pro, który dostał aktualizację do Androida 10.

Android 10 na Huawei Mate 20 Pro

Niektórzy użytkownicy Huawei Mate 20 Pro dostają już powiadomienia o możliwości pobrania nowego systemu Google wraz z nakładką EMUI 10. Nie jest to tylko pakiet zmian czysto kosmetycznych, bo jak dowiodły testy wersji beta tego oprogramowania (zapoznacie się z nimi tutaj), modyfikacji ulega naprawdę sporo elementów i na pewno jest to większy przeskok jakościowy niż w wypadku ulepszeń widzianych w aktualizacji z EMUI 8 na EMUI 9.

Huawei na liście zmian wymienia:

  • nowy układ interfejsu użytkownika
  • schemat kolorów Morandi, utrzymany w odcieniach szarości
  • dynamiczne animacje
  • tryb GPU Turbo dla gier
  • poprawiony tryb Phone Clone
  • wykorzystanie projektu mikrojądra systemu dla zachowania jego bezpieczeństwa
  • zastosowanie technologii rozproszonej, poprawiającej bezpieczeństwo podczas przesyłania plików między urządzeniami Huawei
  • strefę upuszczania dla aplikacji AppAssistant

Jeśli chcecie zapoznać się z wszystkimi ulepszeniami, jakie zapewnia aktualizacja systemu do nowszej wersji Androida i wyższa wersja nakładki EMUI, zajrzyjcie do artykułu Krzysztofa.

Jak widać na powyższych zrzutach ekranu, podczas pobierania paczki w rozmiarze 4,55 GB lepiej korzystać z sieci Wi-Fi, chyba że mamy spory pakiet internetowy.

Jeśli nasz Huawei Mate 20 Pro nie dał nam znać o aktualizacji, warto wybrać się do panelu Ustawień i tam sprawdzić jej dostępność ręcznie. W ten sposób zadziałało to u Grzegorza, więc może będzie też przydatną wskazówką dla Was.

Aha, i pamiętajcie, że jest to aktualizacja dla tych, którzy nabyli smartfon bez brandu sieciowego. Osoby, które są w posiadaniu smartfona z preinstalowanymi aplikacjami operatora, będą musieli odczekać swoje w kolejce do Androida 10.

Jak działa Android 10 na Huawei Mate 20 Pro? Testujemy nowy system z nową nakładką – EMUI 10

dzięki Marek za zrzuty ekranu i info!