Te smartfony Huawei i Honor nie dostaną Androida 10 i EMUI 10

Większość użytkowników nie dba o aktualizacje oprogramowania – zainteresowani są nimi jedynie osoby, które orientują się w temacie i wiedzą, jakie korzyści one przynoszą. Tak jednak już jest, że producenci nie aktualizują wszystkich swoich smartfonów do nowszych wydań Androida. Właściciele tych modeli marek HuaweiHonor nie otrzymają Androida 10EMUI 10.

Huawei już w zeszłym roku rozpoczął proces aktualizowania urządzeń ze swojego portfolio do najnowszej wersji Zielonego Robota i autorskiego interfejsu. Honor również się nie ociąga, aczkolwiek jeden i drugi producent ma bliżej niesprecyzowane problemy w przypadku kilku swoich smartfonów – aktualizacja do Androida 10EMUI 10 dla Mate 20 Pro została wstrzymana i ma być wznowiona do końca stycznia. Podobnie sytuacja wygląda przy modelach Honor 20Honor 20 Pro i Honor V20 – ich właściciele mogą poczekać jednak nawet do połowy lutego.

Reklama

Te smartfony Huawei i Honor nie dostaną Androida 10 i EMUI 10

Wiemy już, że w marcu 2020 roku aktualizacja do Androida 10EMUI 10 zostanie udostępniona zeszłorocznym flagowcom Huawei – modelom P20 i P20 Pro (ma być rozsyłana przez cztery tygodnie, więc niektórzy będą musieli na nią poczekać trochę dłużej). Wiadomo także, które smartfony tej firmy oraz jej marki-córki nie otrzymają takiej aktualizacji oprogramowania. Przedstawicielstwa obu producentów potwierdziły, że nie mogą się jej spodziewać właściciele następujących modeli:

W przypadku Honora Play zadeklarowano, że pomimo iż smartfon nie otrzyma aktualizacji do Androida 10EMUI 10, nadal będzie dostawał poprawki zabezpieczeń i oprogramowania. Z kolei pozostałe modele, według producentów, nie mogą zostać zaktualizowane z uwagi na „ograniczenia sprzętowe” – zdaniem zarówno Huawei, jak i Honora, nowe wydanie systemu ma wysokie wymagania i ww. urządzenia ich nie spełniają, tzn. nie byłyby w stanie zapewnić wówczas optymalnej wydajności.

Brak aktualizacji do Androida 10EMUI 10 dla wymienionych powyżej smartfonów nie jest jednak specjalną niespodzianką. Urządzenia dostały już jedną lub dwie duże aktualizacje, więc oczekiwanie kolejnej byłoby naiwne – HuaweiHonor od lat postępują tak samo w przypadku modeli ze średniej oraz wyższej półki i nic nie wskazywało na to, aby miało się to zmienić. Firmy zrobiły to, co do nich należało, a teraz skupiają się na nowszych sprzętach w swoich ofertach.

Źródło: Android Central