Google Android nowe funkcje grudzień 2022
źródło: Google

Google zapowiada nowe funkcje dla urządzeń z Androidem. Zobacz, czego się spodziewać

Android nigdy nie stanie się działającym ideałem – zawsze będzie można coś poprawić i dodać do niego nowe funkcje. Odpowiedzialna za niego ekipa nieustannie nad tym pracuje i gigant z Mountain View co jakiś czas informuje, że użytkownicy tej platformy będą mogli korzystać z jeszcze szerszego wachlarza zaimplementowanych weń rozwiązań. Sprawdźcie, jakie zapowiedziano w najnowszym rzucie.

Google zapowiada nowe funkcje dla urządzeń z Androidem

Być może pamiętacie, że we wrześniu 2022 roku zapowiedziano dodanie w aplikacji Zdjęcia m.in. funkcji o nazwie Style. Dzięki najnowszej aktualizacji tego programu użytkownicy dostaną do dyspozycji nowe style od dwóch nowych artystów: DABSMYLA i Yao Cheng Design.

Kolejną nowością są nowe kombinacje w Emoji Kitchen, przygotowane specjalnie z myślą o okresie zimowym – będzie można na przykład połączyć emoji wilka z emoji bałwana, żeby stworzyć wilka z drewnianymi rączkami w kapeluszu, jakkolwiek absurdalnie to brzmi.

Ponadto gigant z Mountain View zapowiedział też nowy Tryb czytania (ang. Reading mode) – po zainstalowaniu go w ustawieniach użytkownicy będą mogli spersonalizować opcje ekranu, w tym kontrast, typ i rozmiar czcionki, a także dostosować prędkość działania funkcji konwersji tekstu na mowę.

Dla osób, które często oglądają filmy na YouTube, przygotowano natomiast nowy widżet wyszukiwania na ekranie domowym – za jego pośrednictwem użytkownik będzie mógł jednym kliknięciem przejść do sekcji Shortsów czy swojej biblioteki albo susbkrypcji.

Google zapowiedziało również coś dla tych, którzy lubią oglądać wideo, ale niekoniecznie na smartfonie, tylko na telewizorze – już w tym tygodniu na Androidzie pojawi się funkcja, dzięki której wyszukane na smartfonie wideo w aplikacji Google TV będzie można przesłać jednym kliknięciem na kompatybilny telewizor.

Nowości pojawią się nie tylko na smartfonach

Z kolejnej nowości ucieszą się posiadacze samochodów, wspierających cyfrowe kluczyki, ponieważ pojawi się możliwość udostępniania ich innym osobom – posiadaczom Pixeli i iPhone’ów. Wkrótce do listy dodane zostaną „wybrane” smartfony z Androidem 12 i nowszym.

Ostatnia, zapowiedziana przez Google nowość, dotyczy systemu Wear OS, na którym pojawią się nowe kafelki, na przykład ulubionych kontaktów oraz z informacjami o godzinie wschodu i zachodu słońca. Ponadto zaktualizowano aplikację Keep, a w najbliższych tygodniach zostanie dodana możliwość poproszenia Asystenta o włączenie jednego z 30 treningów w aplikacji Adidas Running.