Nintendo Switch tło
Tak wygląda Switch (fot. Bartosz Kaja / Tabletowo.pl)

Ekskluzywna gra z Nintendo Switch trafi na PlayStation i Xbox

Nintendo Switch to niesamowicie popularna konsola. Teraz jeden z jej tytułów ekskluzywnych zawita również na PlayStation oraz Xbox. Będzie także dostępny w usłudze Xbox Game Pass. Domyślasz się już, o którym mowa…?

Ekskluzywna gra z Nintendo Switch

Nintendo Switch jest najlepiej sprzedającą się w historii konsolą domową firmy. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bowiem nie tylko łączy w sobie możliwość przenośnego grania, ale i opcję gry stacjonarnej. Biblioteka również do ubogich nie należy – na Switcha trafiają zarówno tytuły mainstreamowe, jak i ekskluzywne.

Te ostatnie stoją na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy spojrzeć na gry z uniwersum Pokemon (no, może nie licząc Pokemon Scarlet/Violet, które zapowiadało się świetnie, ale ostatecznie wiele rzeczy nie zagrało) czy Legend of Zelda. Swoją drogą, zapowiedziano już kolejną część przygód Linka!

Do niedawna konsolowym tytułem ekskluzywnym był również Monster Hunter Rise, jednak to się zmieniło…

Monster Hunter Rise przestaje być konsolowym tytułem ekskluzywnym

Zaznaczam, konsolowym – w ubiegłym roku tytuł ze Switcha trafił również na PC, przez co przestał być produkcją całkowicie ekskluzywną dla Nintendo Switch. Niedawno firma Capcom oficjalnie zapowiedziała, że Monster Hunter Rise zadebiutuje również na konsolach konkurencji (oraz w chmurze), już 20 stycznia 2023 roku.

Monster hunter rise (Źródło:Capcom)
Monster Hunter Rise (Źródło: Capcom)

Będzie dostępny w wersji na konsole PlayStation 4 i 5 oraz Xbox Series S i X. Ponadto potwory i ich łowcy pojawią się także w abonamencie Xbox Game Pass. Oczywiście pod warunkiem, że Xbox nie wytnie takiego numeru jak w tym miesiącu i nie usunie nagle produkcji ze swojego katalogu premier…

Co z dodatkiem Sunbreak?

Capcom wypuścił również duże rozszerzenie do swojej gry w czerwcu tego roku. Monster Hunter Rise: Sunbreak także trafi do sklepów konkurencji, jednak premiera gry i dodatku nie będzie jednoczesna. Nie znamy dokładnej daty debiutu DLC, aczkolwiek ma się ona odbyć na wiosnę 2023 roku.

Gra będzie wspierać rozdzielczość 4K w 60 FPS lub 1080P w 120 FPS. Jeśli macie więc monitor lub telewizor o odpowiednich parametrach, to będziecie mogli doświadczyć bardzo płynnego i całkiem szczegółowego polowania na potwory.