Orange Pomagajmy Gigabajtami
(fot. Orange)

Pomóż seniorom razem z Orange. Wystarczy przekazać niewykorzystane gigabajty

Orange poinformowało o rozpoczęciu szóstej edycji akcji Pomagajmy Gigabajtami. W jej ramach użytkownicy mogą przekazać niewykorzystane gigabajty, aby pomóc wykluczonym cyfrowo seniorom.

Przekaż gigabajty w ważnym celu

Jak już przed chwilą wspomniałem, mamy do czynienia z szóstą edycją akcji Pomagajmy Gigabajtami, ale wypada jeszcze dodać, że Orange organizuje też podobne akcje. Przykładowo użytkownicy Flex mogą przekazać gigabajty i pomóc w sadzeniu lasu.

Zanim przejdziemy do samej akcji, zorganizowanej przez operatora, należy zaznaczyć, że wykluczenie cyfrowe dotyczy naprawdę wielu seniorów. Otóż w 2021 roku 42% osób w wieku 65-74 lata nie miało żadnych doświadczeń związanych z korzystaniem z internetu, a kolejne 6% deklarowało, że nie korzysta z niego już od ponad roku.

Seniorzy stanowią zdecydowaną większość wśród osób, które w ogóle nie korzystały z internetu (58,3%). Dodatkowo 3,74 mln osób w wieku 55-74 lata nigdy nie korzystało z komputera.

senior tablet emeryt
fot. Kampus Production / Pexels

Trzeba przyznać, że mówimy tutaj o naprawdę sporych liczbach. W związku z tym Orange zdecydowało się wystartować z kolejną edycją akcji Pomagajmy Gigabajtami. Oczywiście pomoc będzie pochodziła zarówno od operatora, jak i klientów sieci, którzy przekażą gigabajty.

Celem tegorocznej akcji jest zakup 100 tabletów oraz bezpłatny dostęp do internetu przez dwa lata. Tablety zostaną przekazane seniorom, którzy biorą udział w zajęciach wybranych uniwersytetów trzeciego wieku. Placówki, które najbardziej potrzebują pomocy, zostaną wybrane przy współpracy z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej.

Jak w Orange przekazać gigabajty na pomoc seniorom?

Orange podaje, że jest kilka sposobów na dołączenie do akcji:

  • Wysłanie SMS-a o treści ODDAJEGB pod numer 80885,
  • Włączenie usługi Pomagajmy Gigabajtami na indywidualnym koncie klienta na orange.pl. Usługę znajdziemy w zakładce Pakiety i Usługi w kategorii Internet,
  • Włączenie usługi w aplikacji Mój Orange, wchodząc w zakładkę Dla Ciebie i następnie wybierając baner akcji.

Warto jeszcze mieć na uwadze, że do akcji mogą dołączyć klienci indywidualni korzystający z oferty mobilnej na abonament oraz wybrani klienci biznesowi. Dołączenie do akcji nie spowoduje zmniejszenia miesięcznego pakietu danych.

Akcja Pomagajmy Gigabajtami trwa do 28 lutego 2023 roku. 1000 przekazanych GB to jeden tablet.

Regulamin Akcji charytatywnej Pomagajmy Gigabajtami (PDF)