fot. Tabletowo.pl

POCO M4 bez 5G, ale za to z ekranem 90 Hz i aparatem 64 Mpix

Xiaomi nieustannie pracuje nad nowymi smartfonami. Jesteśmy świeżo po premierze serii Xiaomi 12, która za kilka tygodni zadebiutuje na arenie międzynarodowej, a teraz na horyzoncie pojawił się kolejny model, tym razem marki-córki POCO. Będzie on tańszą, ale wciąż atrakcyjną alternatywą dla modelu M4 Pro 5G.

Smartfon POCO M4 bez 5G, ale za to z ekranem 90 Hz i aparatem 64 Mpix

POCO M4 Pro 5G zadebiutował oficjalnie 9 listopada 2021 roku, a 13 grudnia wszedł do Polski w bardzo atrakcyjnej cenie na start. Marka-córka Xiaomi wkrótce wprowadzi na rynek nieco uboższą wersję tego modelu i właśnie dowiedzieliśmy się pierwszych rzeczy na jej temat. Mimo że będzie to tańsza propozycja, zaoferuje bardzo dobrą specyfikację techniczną.

smartfon Xiaomi POCO M4 Pro 5G MIUI 12
fot. Mariusz Czaplewski / Tabletowo.pl

Co więcej, na jego oficjalną premierę nie będziemy długo czekać, ponieważ POCO M4 zadebiutuje na globalnym rynku już na początku lutego 2022 roku. Nic zatem dziwnego, że w sieci pojawiają się pierwsze informacje na temat tego urządzenia. I brzmią one bardzo obiecująco.

Oczywiste jest, że model ten będzie tańszy niż M4 Pro 5G, który w Polsce kosztuje od 1099 złotych (za wersję z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej; konfiguracja 6 GB/128 GB jest sprzedawana za 1199 złotych). Mimo to zaoferuje naprawdę niezłe parametry.

Jeszcze przed oficjalną premierą dowiedzieliśmy się, że na pokładzie nowego smartfona marki-córki Xiaomi znajdzie się wyświetlacz, który będzie odświeżał obraz z częstotliwością 90 Hz, a także aparat o rozdzielczości 64 Mpix z sensorem OV64B40, któremu towarzyszyć będzie 8 Mpix (Sony IMX355) aparat z obiektywem ultraszerokokątnym oraz trzeci z matrycą 2 Mpix (OV2A).

Dla przypomnienia, bezpośredni poprzednik oferuje trio 48 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix na panelu tylnym, zatem w tym aspekcie dokona się znaczący progres. Ponadto wiadomo też już, że na pokładzie urządzenia znajdzie się procesor MediaTek (prawdopodobnie bez modemu 5G), a całość będzie pracowała pod kontrolą systemu Android 11 z interfejsem MIUI 12.5.