Xiaomi MIUI 12.5
MIUI 12.5 (źródło: Weibo)

Premiera MIUI 12.5 Global. Xiaomi zdradziło, które smartfony dostaną aktualizację

Przy okazji globalnej premiery Xiaomi Mi 11, Xiaomi omówiło MIUI 12.5 Global i podało harmonogram aktualizacji dla smartfonów z globalnej dystrybucji.

Premiera MIUI 12.5 Global

Xiaomi kładzie duży nacisk na aspekty wizualne i związane z audio, dlatego w kolejnej, większej aktualizacji MIUI 12 nie mogło zabraknąć nowych, dynamicznych tapet, a także efektów dźwiękowych. Szczególnie tych ostatnich jest cała masa, a na dodatek są one inspirowane różnymi zakątkami na całym świecie.

Ponadto producent (po raz kolejny) zapewnia o udoskonaleniu architektury animacji, dzięki czemu każda z nich ma być płynna i naturalna oraz jeszcze przyjemniejsza dla oka użytkownika.

Xiaomi MIUI 12.5 Global
MIUI 12.5 (źródło: Xiaomi)

MIUI 12.5 Global przynosi również jeszcze lepszą optymalizację – po aktualizacji zużycie pamięci w tle powinno spaść średnio o 35%, a zapotrzebowanie aplikacji systemowych zmniejszyć się o średnio 20%. Ponadto przy okazji Xiaomi informuje też, że liczbę tych ostatnich, których nie da się odinstalować, ograniczono do absolutnego minimum.

Ciekawostką jest zaś, że MIUI 12.5 tworzy specjalny wątek do obsługi gestów, dzięki czemu – nawet jeśli procesor zwolni – animacje nie będą się przycinały. Dodatkowo poprawić wrażenia podczas użytkowania mają także jeszcze lepiej zaprojektowane wibracje.

Po zainstalowaniu MIUI 12.5 Global użytkownicy będą też lepiej chronieni, ponieważ interfejs pozwala udostępniać w aplikacjach jedynie przybliżoną lokalizację, a nie dokładną, jeśli dokładna nie jest niezbędna do poprawnego działania. Do tego również wykorzystuje mechanizm piaskownicy, tj. ogranicza programom dostęp do określonej grupy plików (na przykład tylko zdjęć i filmów, a nie do całej pamięci wewnętrznej).

Przy okazji zwiększono także prywatność podczas korzystania z systemowej przeglądarki. Użytkownik ma być chroniony przed automatycznym pobieraniem złośliwej zawartości z internetu, a do tego jego poczynania w sieci nie będą śledzone.

Ponadto MIUI 12.5 Global zapewnia dostęp do znacznie bardziej rozbudowanej aplikacji do robienia notatek z większą ilością narzędzi.

MIUI 12.5 Global – lista smartfonów, które otrzymają aktualizację