Masz UPC? Zapłacisz więcej, jeśli zresetujesz modem

Klienci UPC otrzymują wiadomości, w których operator informuje ich, że będą płacić więcej, jeśli zresetują modem. Oznacza to bowiem zgodzenie się na włączenie dodatkowej usługi i zwiększenie rachunku. Czy można z tego zrezygnować?

Masz UPC? Zapłacisz więcej, jeśli zresetujesz modem

Od kilku dni klienci otrzymują wiadomości, w których firma informuje ich, że mogą skorzystać z promocji, polegającej na przyspieszeniu prędkości internetu od 1 lutego 2022 roku za 8 złotych miesięcznie. Niektórym zaproponowano zwiększenie prędkości do 500 Mbit/s, innym zaś do nawet 750 Mbit/s. Oferta prawdopodobnie zależy od obecnej taryfy klienta lub/i przepustowości infrastruktury, do jakiej jest on podłączony.

Usługa zostanie automatycznie aktywowana po 1 lutego 2022 roku, jeśli klient zresetuje modem, tzn. wyłączy i włączy go z powrotem. To dość zaskakująca metoda aktywacji, ponieważ może się okazać, że przynajmniej część użytkowników zrobi to nieświadomie. Wiele osób z pewnością regularnie wyłącza i włącza modem, bo na przykład nie chce, aby czerpał on prąd w nocy lub pod nieobecność domowników. Mimo że UPC rozsyła informację o promocji, nie wszyscy muszą ją przeczytać – niektórzy mogą ją po prostu przeoczyć lub zignorować, myśląc chociażby, że to kolejna reklama operatora.

Osoby, które po 1.02.2022 roku nie zresetują modemu (świadomie lub nie), nie zapłacą zatem więcej. Z kolei klienci, którzy to zrobią – jak informuje UPC – będą mogli korzystać z lepszej oferty z możliwością rezygnacji w ciągu sześciu miesięcy i powrotu do pierwotnej opcji wraz z rekompensatą, a także wypowiedzenia umowy.

Jak zrezygnować z przyspieszenia internetu w UPC za 8 złotych miesięcznie?

Jeżeli klient zdecyduje się skorzystać z oferty, będzie mógł przez sześć miesięcy testować szybszy internet za dodatkowe 8 złotych miesięcznie. UPC stworzyło specjalną stronę internetową, na której można zlecić przypomnienie o zakończeniu okresu testów – należy podać na niej jedynie numer klienta i numer PESEL. Dzięki temu klient nie przegapi momentu, w którym będzie ewentualnie mógł zrezygnować z usługi.

UPC przyspieszenie internetu przypomnienie
źródło: UPC

Jeśli zdecyduje się zrezygnować z przyspieszenia internetu za 8 złotych miesięcznie, otrzyma od UPC zwrot różnicy w abonamencie za okres od 1 lutego 2022 roku do dnia kontaktu z infolinią pod numerem 813 813 813.

Można również całkowicie zrezygnować z usługi – w tym celu należy wejść na tę stronę internetową UPC i wypełnić formularz, w którym także trzeba podać numer klienta i numer PESEL. Klienci muszą jednak pamiętać, że mają na to czas do 31 stycznia 2022 roku – od 1 lutego 2022 rezygnacja ze zmiany usług (po restarcie modemu) od początku lutego nie będzie już dłużej możliwa.

UPC formularz rezygnacji ze zmiany usług od 1 lutego 2022 roku
źródło: UPC

Aktualizacja (04.01.2022)

Otrzymaliśmy oficjalny komentarz UPC do planowanych zmian:

W UPC stale inwestujemy, by oferować klientom jak najlepszej jakości internet i cyfrową rozrywkę. Tylko w 2021 roku zwiększyliśmy zasięg sieci, zaoferowaliśmy klientom bezpłatnie Inteligentne WiFi, wyższy upload i dostęp do Viaplay za darmo przez miesiąc.
Oferując klientom jeszcze wyższą jakość usług, pozostawiliśmy im jednocześnie pełną elastyczność decyzji, umożliwiając pozostanie przy dotychczasowych opcjach albo skorzystanie z lepszej oferty z możliwością rezygnacji w ciągu 6 miesięcy i powrotu do pierwotnej opcji wraz z kompensatą, a także wypowiedzenia umowy. Jednocześnie, dołożyliśmy wszelkich starań, by klienci byli w pełni poinformowani o wszystkich dostępnych możliwościach, wykorzystując istniejące kanały kontaktu, w tym regularną komunikację e-mailową oraz SMS-ową.