Masz UPC? Zapłacisz więcej, jeśli zresetujesz modem

Klienci UPC otrzymują wiadomości, w których operator informuje ich, że będą płacić więcej, jeśli zresetują modem. Oznacza to bowiem zgodzenie się na włączenie dodatkowej usługi i zwiększenie rachunku. Czy można z tego zrezygnować?

Reklama

Masz UPC? Zapłacisz więcej, jeśli zresetujesz modem

Od kilku dni klienci otrzymują wiadomości, w których firma informuje ich, że mogą skorzystać z promocji, polegającej na przyspieszeniu prędkości internetu od 1 lutego 2022 roku za 8 złotych miesięcznie. Niektórym zaproponowano zwiększenie prędkości do 500 Mbit/s, innym zaś do nawet 750 Mbit/s. Oferta prawdopodobnie zależy od obecnej taryfy klienta lub/i przepustowości infrastruktury, do jakiej jest on podłączony.

Usługa zostanie automatycznie aktywowana po 1 lutego 2022 roku, jeśli klient zresetuje modem, tzn. wyłączy i włączy go z powrotem. To dość zaskakująca metoda aktywacji, ponieważ może się okazać, że przynajmniej część użytkowników zrobi to nieświadomie. Wiele osób z pewnością regularnie wyłącza i włącza modem, bo na przykład nie chce, aby czerpał on prąd w nocy lub pod nieobecność domowników. Mimo że UPC rozsyła informację o promocji, nie wszyscy muszą ją przeczytać – niektórzy mogą ją po prostu przeoczyć lub zignorować, myśląc chociażby, że to kolejna reklama operatora.

Reklama

Osoby, które po 1.02.2022 roku nie zresetują modemu (świadomie lub nie), nie zapłacą zatem więcej. Z kolei klienci, którzy to zrobią – jak informuje UPC – będą mogli korzystać z lepszej oferty z możliwością rezygnacji w ciągu sześciu miesięcy i powrotu do pierwotnej opcji wraz z rekompensatą, a także wypowiedzenia umowy.

Jak zrezygnować z przyspieszenia internetu w UPC za 8 złotych miesięcznie?

Jeżeli klient zdecyduje się skorzystać z oferty, będzie mógł przez sześć miesięcy testować szybszy internet za dodatkowe 8 złotych miesięcznie. UPC stworzyło specjalną stronę internetową, na której można zlecić przypomnienie o zakończeniu okresu testów – należy podać na niej jedynie numer klienta i numer PESEL. Dzięki temu klient nie przegapi momentu, w którym będzie ewentualnie mógł zrezygnować z usługi.

UPC przyspieszenie internetu przypomnienie
źródło: UPC

Jeśli zdecyduje się zrezygnować z przyspieszenia internetu za 8 złotych miesięcznie, otrzyma od UPC zwrot różnicy w abonamencie za okres od 1 lutego 2022 roku do dnia kontaktu z infolinią pod numerem 813 813 813.

Można również całkowicie zrezygnować z usługi – w tym celu należy wejść na tę stronę internetową UPC i wypełnić formularz, w którym także trzeba podać numer klienta i numer PESEL. Klienci muszą jednak pamiętać, że mają na to czas do 31 stycznia 2022 roku – od 1 lutego 2022 rezygnacja ze zmiany usług (po restarcie modemu) od początku lutego nie będzie już dłużej możliwa.

UPC formularz rezygnacji ze zmiany usług od 1 lutego 2022 roku
źródło: UPC

Aktualizacja (04.01.2022)

Otrzymaliśmy oficjalny komentarz UPC do planowanych zmian:

W UPC stale inwestujemy, by oferować klientom jak najlepszej jakości internet i cyfrową rozrywkę. Tylko w 2021 roku zwiększyliśmy zasięg sieci, zaoferowaliśmy klientom bezpłatnie Inteligentne WiFi, wyższy upload i dostęp do Viaplay za darmo przez miesiąc.
Oferując klientom jeszcze wyższą jakość usług, pozostawiliśmy im jednocześnie pełną elastyczność decyzji, umożliwiając pozostanie przy dotychczasowych opcjach albo skorzystanie z lepszej oferty z możliwością rezygnacji w ciągu 6 miesięcy i powrotu do pierwotnej opcji wraz z kompensatą, a także wypowiedzenia umowy. Jednocześnie, dołożyliśmy wszelkich starań, by klienci byli w pełni poinformowani o wszystkich dostępnych możliwościach, wykorzystując istniejące kanały kontaktu, w tym regularną komunikację e-mailową oraz SMS-ową.