Użytkownicy Apple Watchy ponownie skarżą się na problemy z ładowaniem

Instalowanie nowych wersji oprogramowania na Apple Watchu staje się dość ryzykowną czynnością. Jak się okazuje, użytkownicy mogą mieć później problemy z ładowaniem swojego urządzenia.

Reklama

Problemy z ładowaniem po zainstalowaniu watchOS 8.5

Niedawno pisaliśmy o błędzie występującym w watchOS 8.3. Wówczas właściciele Apple Watchy skarżyli się, że na naprawdę wolne ładowanie po zainstalowaniu wspomnianej wersji systemu operacyjnego. Jeden z poszkodowanych zauważył, że po godzinie na ładowarce poziom naładowania wzrósł zaledwie o kilka procent.

Problem, który dotyczył przede wszystkim osób korzystających z ładowarek firm trzecich, został na szczęście rozwiązany w aktualizacji watchOS 8.4 i 8.4.1. Niestety na kolejne potknięcie w wykonaniu firmy z Cupertino nie musieliśmy długo czekać.

Jak zwraca uwagę serwis 9to5Mac, wydany dwa tygodnie temu watchOS 8.5 przyniósł kolejne problemy z ładowaniem Apple Watchy. Tym razem błąd ma występować w modelach series 7 i dotyczy funkcji szybkiego ładowania.

Warto tutaj zaznaczyć, że właśnie series 7 jako jedyny smartwatch w portfolio Apple obsługuje szybkie ładowanie. Według zapewnień producenta, pozwala ono naładować akumulator do 80% w 45 minut. Chociaż bardziej precyzyjnym określeniem powinno być „pozwalało”, bowiem ostatnia aktualizacja pozbawiła użytkowników tego udogodnienia.

Skarg jest naprawdę sporo

Problem, o którym wspomniałem na początku, występował tylko w przypadku ładowarek firm trzecich. Nowy błąd może jednak dotyczyć wszystkich właścicieli Apple Watcha series 7, niezależnie od używanej ładowarki.

Apple Watch series 7
Podczas premiery Apple Wajcha series 7 chwalono się m.in. szybkim ładowaniem (fot. Apple)

Co prawda, początkowe komentarze wskazywały na problemy występujące tylko w przypadku ładowarek Belkin, aczkolwiek większa pula danych sugeruje, że błędu doświadcza całkiem sporo właścicieli smartwatcha z oryginalną ładowarką Apple.

Jeden z użytkowników twierdzi, że szybkie ładowanie udało uruchomić się dopiero po kilku próbach. Natomiast za pierwszym razem w ciągu 15 minut naładowało się tylko 2% akumulatora. Z kolei inna osoba informuje, że szybkość ładowania spadła dwukrotnie po zainstalowaniu watchOS 8.5. Co więcej, niektórzy zauważyli, że nie mogą w ogóle naładować Apple Watcha series 7, aczkolwiek tutaj problem dotyczy tylko ładowarek firm trzecich.

Użytkownikom Apple Watchy series 7, którzy zainstalowali watchOS 8.5, pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość podczas ładowania, a także czekać udostępnienie poprawki przez Apple.