Nie wszyscy zdążyli pobrać watchOS 8.4, a Apple już wydało kolejną aktualizację

Cieszy fakt, że Apple dość sprawnie reaguje na zgłoszone błędy w oprogramowaniu. Z drugiej strony, zbyt częste wydawanie aktualizacji może być irytujące. Zespół Tima Cooka udostępnił właśnie watchOS 8.4.1.

Kolejna aktualizacja watchOS

Dopiero co informowaliśmy Was o nowych wersjach systemów operacyjnych na iPhone’y, iPady, Apple Watche i komputery Mac, które zostały udostępnione w minionym tygodniu. Nie musieliśmy jednak długo czekać na kolejny zestaw poprawek przeznaczony na smartwatche z Cupertino.

Właściciele Apple Watchy mogą bowiem już pobrać watchOS 8.4.1, który jest tylko zestawem mniejszych poprawek do systemu oznaczonego jako watchOS 8.4. Niestety, Apple nie pochwaliło się, co dokładnie zostało naprawione lub zmienione w najnowszej aktualizacji.

Według oficjalnej informacji, watchOS 8.4.1 zawiera wyłącznie poprawki błędów dotyczące Apple Watcha series 4 i nowszych modeli. Na podstawie tak krótkiego opisu nie można łatwo stwierdzić, jak ważna jest najnowsza aktualizacja i czy jej instalacja faktycznie będzie odczuwalna dla użytkowników.

Apple watchOS 8.4.1 aktualizacja
(fot. Tabletowo.pl)

Warto tutaj zwrócić uwagę, że aktualizacja z poprzedniego tygodnia również nie wprowadziła nowych funkcji. Wówczas mogliśmy dowiedzieć się o poprawkach niedociągnięć, a także usunięciu problemu związanego z działaniem niektórych ładowarek.

Pojawiają się głosy, że watchOS 8.4.1 może zawierać kolejny zestaw poprawek związanych z problematycznym ładowaniem. Niewykluczone, że wersja watchOS 8.4 nie pomogła wszystkim użytkownikom. Nie jest to jednak w 100% pewna informacja.

Opisywana aktualizacja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników Apple Watchy series 4 i nowszych modeli. Jeśli nie chcecie czekać na jej automatyczne pobranie, to należy przejść do aplikacji Watch na iPhonie i ręcznie wymusić instalację. Należy tutaj pamiętać, że nowa wersja systemu zostanie zainstalowana, gdy smartwatch będzie znajdował się na ładowarce.

Na większe zmiany musimy prawdopodobnie trochę poczekać

Wydany w zeszłym roku Apple Watch series 7, a także watchOS 8 mogły być rozczarowaniem dla sporej grupy osób. Zarówno zegarek, jak i nowy system operacyjny okazały się tylko nieznacznym usprawnieniem względem poprzedników.

Niewykluczone, że Apple większe zmiany szykuje dopiero na ten rok. Pojawią się bowiem informacje twierdzące, że Watch series 8 przyniesie kilka nowych funkcji związanych ze zdrowiem, a także ma zadebiutować w wydaniu z mocniejszą obudową.

Obecnie nie wiemy zbyt wiele na temat watchOS 9, ale możliwe, że Apple wprowadzi kolejne rozwiązania, których zadaniem będzie usamodzielnienie Watchy w większym stopniu niż dotychczas.