Xiaomi 12 Ultra będzie fotograficznym bogiem

Dziś liczba aparatów w smartfonach nie robi żadnego wrażenia, choć widać, że producenci coraz częściej ją ograniczają, prawdopodobnie z uwagi na problemy z dostępnością komponentów, choć w grę może też wchodzić chęć znalezienia koniecznych oszczędności, aby utrzymać cenę urządzenia w ryzach (zob. POCO M4 Pro 5G). W przypadku Xiaomi 12 Ultra producent nie zamierza się jednak ograniczać – będzie na bogato.

Reklama

Xiaomi 12 Ultra będzie flagowcem z prawdziwego zdarzenia

Xiaomi sukcesywnie budowało swoją pozycję na międzynarodowym rynku i z czasem zaczęło wzbogacać swoje portfolio o prawdziwie innowacyjne (jak Xiaomi Mi MIX) oraz topowe smartfony. Wśród tych ostatnich niewątpliwie znajduje się Xiaomi Mi 11 Ultra, którego cena w Polsce została ustalona na szokujące 5699 złotych. Co ciekawe, znaleźli się chętni, którzy kupili ten model.

Renoma Xiaomi pozwala firmie dalej rozwijać ofertę prawdziwie high-endowych smartfonów i niewątpliwie takim będzie nadchodzący Xiaomi 12 Ultra. Co ciekawe, wraz z nim na rynku ma się też pojawić Xiaomi 12 Ultra Enhanced, który przesunie granicę jeszcze dalej.

Według najnowszych informacji, model 12 Ultra nosi numer L1A i oznaczenie kodowe Loki, podczas gdy 12 Ultra Enhanced – odpowiednio – L1 i Thor. Oba smartfony zostaną wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen1, który ma obsługiwać technologię superszybkiego ładowania przewodowego Quick Charge 5 o mocy nawet 150 W.

Jak zauważa serwis xiaomiui, w mitologii nordyckiej Thor jest synem Odyna, a oznaczenie kodowe Odin nosi… Xiaomi MIX 4. W związku z tym istnieje możliwość, że Xiaomi 12 Ultra Enhanced Edition finalnie okaże się Xiaomi MIX 5. Od razu warto też dodać, że zarówno Thor, jak i Odyn oraz Loki to bogowie w mitologii nordyckiej.

Xiaomi 12 Ultra zaoferuje w sumie nawet sześć aparatów. Będzie na bogato

Według najnowszych informacji, Xiaomi 12 Ultra zaoferuje w sumie nawet sześć aparatów – jeden na przodzie (być może umieszczony pod powierzchnią ekranu) i cztery lub pięć na tyle. Co więcej, smartfon w aplikacji będzie miał funkcję, umożliwiającą korzystanie ze wszystkich naraz.

aparat w Xiaomi 12 Ultra camera
źródło: xiaomiui

Parametry przedniego aparatu nie są znane. Wiadomo natomiast, że na tyle znajdzie się główny z 50 Mpix sensorem Samsung ISOCELL GN5 oraz trzy o rozdzielczości 48 Mpix każdy (kolejno z 2x, 5x i 10x zoomem). Niewykluczone, że obok nich pojawi się też aparat z obiektywem ultraszerokokątnym, aczkolwiek dane na jego temat pozostają na ten moment tajemnicą. Ponadto Xiaomi 12 Ultra ma zaoferować również 120x zoom oraz 15x zoom podczas kręcenia filmów.

Kiedy premiera Xiaomi 12 Ultra?

O ile Xiaomi 12 zadebiutuje jeszcze w 2021 roku, to Xiaomi 12 Ultra najprawdopodobniej najwcześniej w drugim kwartale 2022 roku, ponieważ rozwój MIUI dla tego modelu rozpoczął się dopiero 1 października br.

Niestety, na tę chwilę zapowiada się na to, że smartfon będzie ekskluzywnie dostępny w Chinach, choć nie można wykluczyć, że ostatecznie wyjdzie poza Państwo Środka, podobnie jak kiedyś Xiaomi Mi 11 Ultra.