Xiaomi 12 mini render
Źródło: LetsGoDigital

Xiaomi rozpocznie współpracę z marką, która pomagała Huawei, a Xiaomi 12 będzie dostępny w wersji „mini”

Premiera najnowszej serii flagowców od Xiaomi coraz bliżej. Nie dziwi więc, że z każdym dniem dowiadujemy się o niej coraz więcej, niekoniecznie z oficjalnych źródeł. Najnowsze doniesienia wspominają o Xiaomi 12 w wersji mini oraz nawiązaniu współpracy z firmą, która pomagała Huawei.

Xiaomi 12 może zadebiutować w grudniu

Według najnowszych doniesień, w skład nadchodzącej serii flagowców chińskiego producenta wejdzie również smartfon w wersji z ekranem mniejszym od głównych przedstawicieli linii. Mówi się, że Xiaomi 12 mini zaoferuje wyświetlacz o przekątnej ~6,3 cala. Nie wiadomo jednak, czy Xiaomi zdecyduje się na określenie „mini”. Wydaje się to mało prawdopodobne, gdyż smartfon z 6,3-calowym ekranem raczej nie będzie mały.

Poszlaki, które sugerują nadejście mniejszego brata, to wpis znanego informatora, Digital Chat Station, na platformie Weibo oraz niskiej jakości plakat. W pierwszym przypadku informuje on o urządzeniu o nazwie kodowej L3, którym miałby być właśnie Xiaomi 12 mini.

Jeśli natomiast chodzi o plakat, to prezentuje on o wiele więcej informacji, takich jak zastosowany procesor (Snapdragon 870), pojemność baterii czy ilość RAM w poszczególnych wersjach. O ile jednak Digital Chat Station okazywał się trafnym informatorem, o tyle zdjęcie z parametrami i renderem Xiaomi 12 mini należy traktować z przymrużeniem oka.

specyfikacja Xiaomi 12 mini specs
Rzekoma specyfikacja i ceny Xiaomi 12 mini (źródło: Weibo via Gizchina)

Jednocześnie pojawiły się też bardzo interesujące informacje na temat. Xiaomi 12 Ultra, następcy najdroższego dotychczas smartfona w portfolio firmy. W tym przypadku chodzi o dostawcę obiektywów do nadchodzącego urządzenia. Najnowsze doniesienia podają, że w topowym przedstawicielu serii Xiaomi 12 mogą pojawić się aparaty marki Leica.

Warto przypomnieć, że niemiecki producent układów optycznych współpracował z marką Huawei od 2016 roku, począwszy od modelu Huawei P9. Kooperacja pomiędzy firmami skończyła się wraz z debiutem flagowców z serii Huawei P50. W maju jeden z informatorów sugerował, że Leica poszukuje nowego partnera w segmencie smartfonów. Jako głównych pretendentów wskazywano firmy Sharp, Honor oraz właśnie Xiaomi.

Warto przypomnieć, że współpraca marki Leica i Sharpa stała się już faktem (zob. Sharp Aquos R6), a ponadto Leica wprowadziła na rynek smartfon z własnym logo (zob. Leica Leitz Phone 1). Niewykluczone jednak, że wkrótce do grona partnerów legendarnej, niemieckiej firmy dołączy też właśnie Xiaomi.