Nowy Android Auto test
(fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Nowa apka w Android Auto ułatwi parkowanie. Co ciekawe, dostarczy ją polski bank

Parkowanie samochodu w dużych miastach to niekoniecznie przyjemna czynność. Nowa aplikacja w Android Auto sprawi, że będzie to jednak trochę wygodniejsze dla kierowców.

Nowa aplikacja w Android Auto pomoże w parkowaniu

Przyznam, że nie wyobrażam sobie nowego samochodu bez obsługi Android Auto i Apple CarPlay. Dla mnie wsparcie dla tych dwóch nakładek na system infotainment jest równie ważne, jak przykładowo wygodne fotele, dobre światła czy ekonomiczny silnik. Po prostu dostępność tych rozwiązań sprawia, że korzystanie z auta jest sporo wygodniejsze. Dzięki temu mamy chociażby dostęp do Google Maps czy Waze, a także do Spotify czy Apple Music na ekranie umieszczonym na desce rozdzielczej.

Na tym jednak możliwości oferowane przez Android Auto i Apple CarPlay się nie kończą. Patrząc na ostatnie zmiany, można stwierdzić, że wkrótce coraz częściej będziemy korzystać z obu rozwiązań, aby szybciej i wygodniej parkować. Chodzi o możliwość zapłacenia za miejsce parkingowe z poziomu ekranu w samochodzie.

Wcześniej już taką funkcję wprowadził ING Bank Śląski. Natomiast wkrótce, jak wynika z najnowszych ustaleń, podobną opcję zapewni PKO BP. Klienci banku, którzy korzystają z mobilnej aplikacji IKO, będą mogli sprawnie zapłacić za parkowanie. Wspomniana aplikacja pojawi się na ekranie samochodu, najpewniej oferując prosty i intuicyjny interfejs, skupiony właśnie na funkcji płacenia za parkowanie.

Android Auto ING aplikacja parkowanie samochodu
(źródło: ING Bank Śląski)

Jak to może działać?

Prawdopodobnie w sposób zbliżony do tego, co oferuje aplikacja ING Banku Śląskiego. Możemy więc założyć, że po uruchomieniu aplikacji IKO zobaczymy ekran stref w pobliżu lokalizacji samochodu. Zadaniem kierowcy będzie tylko wskazanie prawidłowej strefy, ewentualnie rodzaju parkowania, a dodatkowo może być potrzebne wprowadzenie numeru rejestracyjnego samochodu. Oczywiście opłata zostanie automatycznie pobrana z konta użytkownika.

Według serwisu Cashless, funkcja płacenia za miejsce parkingowe jest obecnie testowana i może już niebawem zostać udostępniona użytkownikom. Powinna ona się znaleźć w wersji aplikacji oznaczonej numerem 3.153 (Android), ale nie jest to jeszcze pewne. Niewykluczone, że testy potrwają trochę dłużej i wdrożenie funkcji może zostać opóźnione.

Funkcja początkowo będzie dostępna dla użytkowników Android Auto. Z czasem powinna jednak trafić też na Apple CarPlay.