ludzie młodzież smartfon laptop
fot. Buro Millennial / Pexels

OTVARTA oferuje 500 GB internetu za mniej niż 100 złotych, ale czy to najlepsza oferta?

Sieć OTVARTA, wirtualny operator, korzystający z zasięgu Plusa, ogłosił przedsprzedaż nowej oferty internetu mobilnego z pakietem aż 500 GB w cenie niższej niż 100 złotych. Czy to jednak najlepsza propozycja na rynku? Na pewno przynajmniej z jednego powodu jest kusząca.

500 GB internetu za mniej niż 100 złotych w OTVARTA

Na oficjalnej stronie operatora trwa przedsprzedaż oferty O! SZYBKI 500 GB! 5G, w ramach której klient otrzymuje pakiet 500 GB do wykorzystania przez całą dobę. W razie potrzeby może dokupić opcjonalne pakiety 100 GB Noc za 3,99 złotych i 200 GB Noc za 10 złotych do wykorzystania w godzinach nocnych, a dokładniej od północy do 8:00 rano. Dostępny transfer można wykorzystać wyłącznie na terenie Polski, a po całkowitym jego zużyciu operator ograniczy prędkość transmisji danych do maksymalnie 32 kbit/s do końca aktualnego okresu rozliczeniowego.

OTVARTA internet mobilny 5G 500 GB za 99,99 złotych
fot. Tabletowo.pl

W ramach niniejszej oferty użytkownik dostaje dostęp do technologii 5G w zasięgu Plusa, która obejmuje swoim zasięgiem ponad 19 mln mieszkańców Polski. Co więcej, klienci mogą również korzystać z eSIM w OTVARTA (wydanie eSIM kosztuje 5 złotych). Ważną informacją jest także to, że jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 29 złotych, a umowa jest podpisywana na czas nieoznaczony.

Aktualnie trwa przedsprzedaż oferty z 500 GB internetu za 99,99 złotych miesięcznie, natomiast w regulaminie zapisano, że niniejsza oferta promocyjna ważna jest w okresie od dnia 1-10-2022 do 30-11-2022, co oznacza, że później OTVARTA może podnieść ceny lub zmienić warunki.

Cennik taryf Dynamiczne IP (PDF)

Regulamin oferty promocyjnej taryf Dynamiczne IP 5G III (PDF)

Oferty na abonament z pakietem 500 GB internetu u innych operatorów

Oferta OTVARTA ma jedną przewagę nad podobnymi propozycjami operatorów z tzw. Wielkiej Czwórki, a mianowicie brak umowy terminowej, gdyż jest ona zawierana na czas nieokreślony i można ją wypowiedzieć bez konsekwencji z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

Plus, z którego korzysta OTVARTA, również ma w ofercie pakiet 500 GB miesięcznie z dostępem do technologii 5G za 100 złotych miesięcznie (pierwszy miesiąc za 0 złotych lub trzy miesiące przy przeniesieniu numeru). Umowa podpisywana jest na 24 miesiące, a jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 30 złotych. W cenie abonamentu zawarty jest jednak również dostęp do serwisu Disney+ na rok (od 13. miesiąca do końca umowy 28,99 złotych bez możliwości rezygnacji).

Plus internet mobilny na abonament oferta cennik wrzesień 2022
fot. Tabletowo.pl

Można jednak znaleźć tańsze oferty – w Play pakiet 500 GB z pełną prędkością i dostępem do 5G kosztuje 75 złotych miesięcznie (po wykorzystaniu całego pakietu operator ogranicza prędkość transmisji danych). Najtańszą ofertę ma jednak Orange, aczkolwiek jest jeden haczyk.

Play internet mobilny na abonament oferta cennik wrzesień 2022
fot. Tabletowo.pl

Internet Domowy 4G w tej sieci kosztuje 59,99 złotych miesięcznie, ale można go wykorzystać wyłącznie w strefie domowej – poza nią użytkownik ma do dyspozycji tylko 50 GB. Strefa domowa wyznaczana jest przy pierwszym połączeniu z internetem, a jej zmiana kosztuje 10 złotych. Do tego operator dorzuca Szczęśliwe godziny – transfer danych od północy do 8:00 rano nie pomniejsza dostępnych pakietów danych.

Orange internet mobilny domowy 4G
fot. Tabletowo.pl

Po wykorzystaniu całego pakietu prędkość internetu jest ograniczana do 1 Mbit/s w strefie domowej i do 16 kb/s poza nią. Jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 49,99 złotych, a umowa może być podpisana na 24 lub 12 miesięcy (w drugim przypadku miesięczna cena abonamentu wzrasta do 69,99 złotych) albo być Elastyczna. Ostatnia opcja nie jest jednak dostępna w ofercie Internet Domowy 4G z umową na 24 miesiące i można z niej skorzystać wyłącznie w przypadku wybrania opcji bez urządzenia.

Orange internet domowy 4G czas trwania umowy
fot. Tabletowo.pl